Range Rover szykuje odpowiedź na Bentaygę

Pojawienie się na rynku nowych luksusowych SUV-ów wywołało niemałe zamieszanie. Dotychczasowi producenci aut z tego segmentu muszą wziąć się do roboty

Rolls -Royce oficjalnie zapowiedział crossovera

Ostatnie dwie największe premiery w segmencie luksusowych SUV-ów to Jaguar F-Pace i Bentley Bentayga. Największe zamieszanie wywołał ten drugi. Przypomnijmy, Bentayga została przez twórców ogłoszona "najszybszym SUV-em" na rynku. Porsche, które utraciło ten tytuł na pewno szykuje już odpowiedź w postaci jeszcze mocniejszego Cayenne.

Bentleyowi nie zamierza także odpuścić rodzimy konkurent, a mianowicie Range Rover. Jeden z szefów marki John Edwards zapowiedział właśnie, że koncern Jaguar Land Rover rozpoczął już prace nad zupełnie nową, topową wersję Range'a. Zadanie trafiło do ekipy od zadań specjalnych w Range Roverze, komórki Special Vehicle Operations (SVO).

Range Rover na rynku wtórnym już od...

Czego można spodziewać się po nowym Range'u? Luksusu z naprawdę najwyższej półki. Niestety John Edwards nie podał jeszcze żadnych szczegółów. Żadnych... oprócz ceny. Najdroższy i najbardziej luksusowy Range Rover, nowy rywal Bentleya Bentaygi powinien kosztować co najmniej 200 000 funtów, czyli ponad 1,1 miliona złotych. Premiera już w przyszłym roku.

ZOBACZ TAKŻE:

BENTLEY BENTAYGA | WIELKA PREMIERA

Bentley BentaygaBentley Bentayga fot. Bentley

Więcej o:
Copyright © Agora SA