BMW projektuje wyścigowy wózek na igrzyska w Rio

Producenci samochodów bardzo często angażują się w ciekawe projekty. Amerykański oddział BMW zaangażował się właśnie w projekt wyścigowego wózka inwalidzkiego na najbliższe igrzyska olimpijskie

BMW | Wtrysk wody zwiększy osiągi silnika

Amerykański oddział BMW postanowił przygotować specjalny, wyścigowy wózek inwalidzki dla paraolimpijczyków, którzy wystąpią podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro już we wrześniu 2016 roku. Przy projekcie inżynierowie BMW współpracują z działem stylistycznym Designworks oraz amerykańskimi sportowcami.

Używane BMW X3 - sprawdź oferty

Ambicją bawarskiego koncernu jest stworzenie zupełnie nowego wózka wyścigowego. Konstrukcja ma zostać wykonana z wytrzymałego i bardzo lekkiego włókna węglowego. Inżynierowie zapowiadają, że ich wózek będzie perfekcyjnie dopracowany pod względem aerodynamiki, a także zaoferuje paraolimpijczykom znacznie lepsze hamulce i sterowanie od dotychczasowych konstrukcji.

Co ciekawe, to nie pierwszy wspólny projekt BMW i amerykańskich sportowców. BMW zaprojektowało amerykańskiej ekipie bobsleje na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi. W 2014 roku Amerykanie zgarnęli w Rosji 4 medale.

ZOBACZ TAKŻE:

BMW M6 | Test | Mocy nigdy za wiele?

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.