Na polskich drogach jest coraz bezpieczniej

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i policja opublikowały właśnie statystyki, z których wynika, że polskie drogi stały się bezpieczniejsze

Straż Miejska podlicza wykroczenia drogowe dyplomatów

Według MSW taki stan rzeczy to efekt wprowadzenia nowych przepisów. Potwierdzają to liczby. I tak przykładowo od dnia wejścia w życie nowych regulacji (18 maja 2015) do 17 września doszło w Polsce do 11 843 wypadków. W analogicznym okresie 2014 roku było ich o 1 546 więcej. Co więcej, liczba śmiertelnych ofiar spadła o 232, a rannych o 1 957.

Używana Skoda Octavia - oferty

Znacząco spadła również liczba zatrzymanych nietrzeźwych kierowców, choć wciąż jest to wynik zatrważający - w badanym okresie było to 47 605 osób, mniej o 8 628 niż w 2014 roku.

Jakie przepisy według Ministerstwa i policji stały się największymi "straszakami" dla kierowców i wpłynęły na poprawę bezpieczeństwa? To m.in. przepis, że kierowca, który przekroczy dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym traci prawo jazdy na 3 miesiące i dostaje bardzo dotkliwy mandat. Wzrosły także kary i mandaty dla pijanych kierowców. Sąd może zakazać prowadzenia pojazdu nawet na 15 lat, a minimalna kara to 3 lata.

ZOBACZ TAKŻE:

FOTORADARY I STRAŻ MIEJSKA | CO DALEJ?

Więcej o: