Mitsubishi Lancer EVO XI | Garść plotek o nowym modelu

Dziesiąta generacja Mitsubishi Lancera Evo miała być ostatnią w historii. Japończycy zapowiedzieli, że nie planują tworzyć jego następcy, ale okazuje się, że to nie do końca prawda

Mitsubishi Concept GC-PHEV | Czy to będzie nowe Pajero ?

Coraz częściej słyszymy, że w ofercie Mitsubishi jednak pojawi się Lancer Evo XI. Zgodnie z zapowiedziami Japończyków, że "nie mają w planach projektować następcy modelu w oparciu o koncepcję sportowego samochodu z napędem na cztery koła i benzynowym silnikiem", odrobinę ma zmienić się koncepcja modelu.

Przejdźmy od razu do najważniejszego, czyli silnika. Wszystko wskazuje na to, że Mitsubishi zdecyduje się na układ hybrydowy. Na pokładzie nowego Lancera miałyby się znaleźć dwa silniki - dwulitrowy, turbodoładowany, benzynowy czterocylindrowiec oraz motor elektryczny. Łączna moc układu sięgnęłaby 500 KM, a Lancer Evolution mógłby poruszać się w trybie bezemisyjnym. Moc będzie trafiać na wszystkie cztery koła.

Mitsubishi Lancer już od...

To nie pierwszy raz kiedy słyszymy, że nowe Evo będzie hybrydą, więc bardzo prawdopodobne, że właśnie tak wygląda przyszłość lubianego modelu. Oczywiście wciąż obracamy się tylko wśród domysłów i plotek. Na pierwsze oficjalne informacje i zdjęcia ze strony Mitsubishi trzeba jeszcze poczekać.

ZOBACZ TAKŻE:

MITSUBISHI LANCER EVOLUTION WAGON

Mitsubishi Lancer Evolution Wagon GT-AMitsubishi Lancer Evolution Wagon GT-A fot. Michał Dek

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.