Pierwszy crossover Lotusa coraz bliżej

Pierwszy crossover Lotusa nabiera coraz wyraźniejszych kształtów. Znamy już orientacyjną datę premiery

Na dwóch kołach | Lotus C-01

Wszyscy, którzy ze zniecierpliwieniem oczekują nowego samochodu w segmencie crossoverów, muszą niestety uzbroić się w cierpliwość. Lotus planuje wypuścić na rynek swojego crossovera dopiero w 2020 roku. Początkowo auto będzie dostępne tylko w Chinach (to nie tylko rynek docelowy, ale i miejsce produkcji nowego modelu), a dopiero po jakimś czasie zacznie trafiać także na inne rynki.

Wciąż nie znamy najważniejszych szczegółów, ale szef Lotusa, Jean-Marc Gales, zdradził ogólną koncepcję modelu. Sportowe, małe Lotusy słyną głównie nie z mocarnych silników, a z niskiej masy, zwinności i świetnego prowadzenia. Taki sam ma być crossover Lotusa (nie ujawniono jeszcze nazwy). Nowy gracz w tym popularnym segmencie ma być przede wszystkim lekki. Kto będzie głównym konkurentem dla brytyjskiego crossovera? Lotus odważnie celuje w Porsche Macana, od którego ma być przeszło 200 kg lżejszy.

Kultowa brytyjska marka na rynku wtórnym - sprawdź ogłoszenia

Szef Lotusa zarzuca konkurentom, że większość ich samochodów to po prostu napompowane i lekko zmodyfikowane inne modele. Crossover Lotusa ma być tworzony od samego początku, co ma gwarantować znacznie lepsze wrażenia z jazdy.

Na zdjęciach prezentujemy koncepcyjnego Lotusa APX z 2006.

ZOBACZ TAKŻE:

LOTUS EXIGE 360 CUP | TYLKO 50 SZTUK

Lotus Exige 360 CupLotus Exige 360 Cup fot. Lotus

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.