Nowe Renault Megane | Na wersję RS jeszcze poczekamy

Wszystko wskazuje na to, że na nowe Renault Megane R.S. przyjdzie nam poczekać aż do końca 2016 roku

Renault Sport R.S. 01 | Imponujący design i wysokie osiągi

Z okazji salonu we Frankfurcie Renault przyszykowało dwie wielkie premiery - zupełnie nowy model Talisman oraz nową generację popularnego Megane. Pojawienia się nowej "Meganki" na rynku możemy się spodziewać lada chwila, ale na usportowioną wersję spod znaku R.S przyjdzie nam poczekać znacznie dłużej. Ze słów szefa Renault Sport, Regisa Fricotte wynika, że aktualne modele R.S. będą się znajdowały w sprzedaży do końca 2016 roku. Możemy się więc spodziewać, że właśnie wtedy zostanie zaprezentowana nowa generacja Megane R.S.

Zwiastunem tej decyzji była niedawna premiera dwóch zupełnie nowych wersji Renault Megane R.S., które bazują na schodzącej ze sceny generacji. Na początku września Renault zaprezentowało Megane R.S. 275 Cup-S oraz 275 Nav (prezentujemy je na zdjęciach).

Używane Renault Megane już od...

Fricotte zdradził także, że nowe Renault Megane otrzyma mocniejszy silnik. Możliwe, że moc dobije do 300 KM (aktualnie w topowej wersji drzemie 275 KM). Ze słów szefa sportowego oddziału marki wynika także, że Megane będzie praktyczniejsze i wygodniejsze podczas codziennej jazdy, ale inżynierowie mają jeszcze parę miesięcy na dopracowanie konstrukcji, by nie poskutkowało to utratą sportowego pazura na torze.

Spytany o ewentualną wersję hybrydową, Fricotte stwierdził, że Renault Sport bardzo poważnie myśli o takim napędzie, ale to pieśń przyszłości. W nadchodzącym Megane R.S. na 99% nie znajdziemy wersji hybrydowej.

ZOBACZ TAKŻE:

NOWE RENAULT MEGANE | MAŁY TALISMAN

Nowe Renault MeganeNowe Renault Megane Fot. Renault

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.