Rolls-Royce Wraith | Historia rugby

Rolls-Royce przygotował kolejną edycję specjalną. Tym razem przyszła pora na model Wraith i sportowe inspiracje

Rolls -Royce oficjalnie zapowiedział crossovera

Rolls-Royce od zawsze dbał o swoich klientów, dostarczając im wyjątkowe i mocno zindywidualizowane limuzyny. Teraz o wyjątkowego Rollsa jest jeszcze łatwiej, ponieważ Brytyjczycy uruchomili specjalny program, w którym można zamówić wymarzony przez siebie model. Oczywiście jeżeli macie odpowiednio dużo zer na koncie.

Po edycjach inspirowanych jachtami, pałacami Maharadżów, muzyką, modą czy kinematografią, przyszedł czas na rugby. Zakłady Rollsa w Goodwood opuścił właśnie Rolls-Royce Wraith History of Rugby.

Używana limuzyna w rozsądnej cenie

Rozpoznamy go po charakterystycznym białym lakierze English White, który nawiązuje do kolorów koszulek noszonych w Rugby School (założona już w 1567 roku) i przez teraźniejszą angielską reprezentację. Wraith stoi na 21-calowych, robionych na zamówienie felgach, a motywem przewodnim jest czerwona róża (jeden z symboli Anglii) po bokach Rollsa, na progach i zagłówkach. W luksusowym wnętrzu znajdziemy gustowne połączenie białej skóry z czernią. Na desce rozdzielczej wykorzystano kolor Piano Black.

Pod maską bez zmian - doładowana jednostka V12 o pojemności 6,6 litra i mocy 624 KM, która pozwala limuzynie rozpędzić się do pierwszej "setki" w zaledwie 4,4 sekundy. Rolls nie pochwalił się ceną History of Rugby, ale można się spodziewać, że oscyluje w granicach 235 000 funtów, czyli ponad 1,3 miliona złotych. Tyle kosztowały poprzednie specjalne edycje, np. Inspired by Music.

ZOBACZ TAKŻE:

SERIA INSPIROWANYCH ROLLS-ROYCE'ÓW

Rolls-Royce Wraith Inspired by FashionRolls-Royce Wraith Inspired by Fashion fot. Rolls-Royce

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.