McLaren zbuduje nowe sportowe BMW?

BMW od kilku lat cierpi na brak samochodu sportowego z krwi i kości. Takiego, który stawiłby czoło najmocniejszym i najszybszym rywalom. Jest szansa, że już niedługo to się zmieni

BMW | Wtrysk wody zwiększy osiągi silnika

BMW chce mieć w swoim parku modelowym sportowca z V8 pod maską. Według magazynu "CAR" Niemcy rozmawiają w tym temacie z brytyjskim firmą McLaren. To właśnie ekipa z Woking miałaby przygotować dla BMW karbonowy monocoque, który bawarski model dzieliby z następcą modelu 650S.

Używane BMW M3 - ogłoszenia

Do napędu mógłby zostać wykorzystany nowy silnik V8 o pojemności 4 litrów, wspomagany dwoma mechanicznymi i dwoma elektrycznymi turbinami. Dzięki temu jego moc miałaby wynosić nawet ponad 750 KM. Naturalnie motor byłby umieszczony centralnie.

Żadne z tych informacji nie są potwierdzone, ale jeżeli "przepowiednia" miałaby się sprawdzić, to samochód zostanie zaprezentowany najwcześniej na targach samochodowych we Frankfurcie w 2017 roku, a rok później wejdzie do produkcji. Możliwe, że powstanie także wersja ze zdejmowanym dachem. Poczekamy, zobaczymy.

ZOBACZ TAKŻE:

BMW M6 | Test | Mocy nigdy za wiele?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.