Ford wydaje aplikację na "inteligentne" zegarki

Dopiero co przywykliśmy do coraz większej roli, jaką odgrywają w naszym życiu smartfony, ale to dopiero początek. Teraz do motoryzacji wkraczają "inteligentne zegarki", czyli smartwatche. Ford właśnie przyszykował na nie specjalną aplikację

Salon Genewa 2015 | Ford Focus RS | Znów na cztery

Zaktualizowana o nowe funkcje aplikacja MyFord pozwala użytkownikom na zdalne sterowanie swoim samochodem z poziomu smartwatcha. Na razie aplikacja ogranicza się do Fordów z napędem elektrycznym i hybryd plug in. Po zagoszczeniu w naszych smartfonach, producenci samochodów coraz chętniej wkraczają na rynek smartwatchy. Swoje aplikacje na zegarki przed Fordem wypuściło już Volvo oraz Hyundai.

Na co pozwala MyFord? Ford na bieżąco przesyła na zegarek informacje o poziomie naładowania baterii (ze spodziewanym zasięgiem). Możemy także prześledzić nasze rekordy i dokładne statystyki jazdy. W aplikacji nie zabrakło oczywiście takich bajerów jak zdalne otwieranie samochodu, włączanie klimatyzacji czy oznaczanie na mapie (np. Mapach Google'a albo ich applowskim odpowiedniku) dokładnego położenia samochodu.

Używany Ford Focus już od...

Aplikacja MyFord dostępna jest dla użytkowników dwóch wiodących systemów - iOS i Android. Jak działa, możemy zobaczyć na filmie promocyjnym:

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

FORD WYBRAŁ SWOJE NAJWAŻNIEJSZE MODELE

Pierwszy Ford FPierwszy Ford F fot. Ford | Pierwszy Ford F

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.