Maserati Levante | Premiera SUV-a w Genewie

Segment SUV-ów i crossoverów rozwija się bardzo dynamicznie. Do gry raz za razem wchodzą kolejne marki. Po Jaguarze i Bentleyu, przyszedł teraz czas na Maserati. Levante zobaczymy już w Genewie

Następca Ferrari LaFerrari pokona barierę 500 km/h

Maserati przymierza się do SUV-a już od dłuższego czasu. Pierwszy koncept auta tego typu, o nazwie Kubang, pojawił się w 2003 roku. Później w 2011 roku Kubang powrócił (prezentujemy go na zdjęciach), ale modelu produkcyjnego jak nie było, tak nie ma. To jednak zmieni się już na początku przyszłego roku. Szef marki Maserati Harald Wester zapowiedział właśnie, że w Genewie zobaczymy gotowego SUV-a. Będzie się nazywał Levante.

Z pierwszych, nieoficjalnych informacji o Levante wynikało, że będzie to przestylizowany i lekko zmodyfikowany Jeep Grand Cherokee. Teraz już wiemy, że to nieprawda. Harald Wester kategorycznie zaprzeczył, że SUV Maserati będzie się opierał na jakimkolwiek samochodzie koncernu Fiat Chrysler Automobiles. Ma to być zupełnie nowy samochodów zaprojektowany od początku przez Maserati. Levante to "prawdziwe i rasowe Maserati" - wyjaśnia sprawę Wester.

Używane Maserati - sprawdź ogłoszenia

Wiemy, że SUV będzie budowany na bazie dostosowanej do jego potrzeb płyty podłogowej, którą wykorzystywano już w modelach Quattroporte i Ghibli. Jednostki napędowe również będą pochodzić z tych modeli. To dobra wiadomość, ponieważ za silniki twin-turbo V6 i V8 w znacznej mierze odpowiadają spece z Ferrari. Pierwsze, jeszcze niepewne, informacje mówią o mocy 350 KM lub 425 KM w przypadku V6 i 560 KM w "V-ósemce". Uzupełnieniem benzyniaków będzie doładowany Diesel V6, którego moc może oscylować w okolicach 275 KM. Co więcej, Maserati Levante ma pojawić się również z napędem hybrydowym.

Maserati wiąże z tym modelem wielkie nadzieje. Ambitne plany marki mówią o globalnej sprzedaży na poziomie 75 000 sztuk rocznie już w 2018 roku. Lwią część z tego wyniku ma przypadać właśnie na Levante. Jak twierdzi szef Maserati, rynek sportowych samochodów się kurczy, a luksusowe SUV-y rozwijają się bardzo dynamicznie i już są rynkiem większym dziesięciokrotnie. Harald Wester nie wykluczył też, że w przyszłości pojawi kolejny SUV Maserati, tym razem mniejszy i bazujący na Alfie Romeo, która ma niedługo zadebiutować. Na więcej informacji musimy poczekać do Genewy.

ZOBACZ TAKŻE:

ALFA ROMEO GIULIA | PIĘKNA WŁOSZKA

Alfa Romeo GiuliaAlfa Romeo Giulia Fot. Alfa Romeo

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.