Renault i Mercedes zacieśniają współpracę | Pickup w drodze

Mercedes i Renault wyraźnie zacieśniają współpracę. Obydwie marki pracują nad wspólnym projektem pickupa o ładowności jednej tony

Renault Talisman Kombi | Wersja rodzinna

Renault i Mercedes współpracują już od dłuższego czasu. Właśnie dowiedzieliśmy się, że ich kolejnym wspólnym projektem jest pickup, który będzie technicznie bazował na Nissanie Navara NP300. Premiery nowych pickupów możemy spodziewać się już w przyszłym roku.

Mercedes zapowiada, że Navara NP300 zostanie poddana gruntownym modyfikacjom, by stać się "prawdziwym Mercedesem", samochodem godnym marki premium. Możemy być więc pewni, że Niemcy nie ograniczą się tylko do przemodelowania grilla i zmiany znaczków. Pickup Merca w pierwszej kolejności ma trafić na rynki Europy, Australii, RPA i Ameryki Łacińskiej. Według zapowiedzi, każda wersja ma być dostosowana do preferencji klientów z danego zakątka świata.

Nowe pickupy będą produkowane w fabrykach Nissana w Cordobie (Argentyna) i Barcelonie (Hiszpania).

Używany Nissan Navara już od...

Renault Alaskan ConceptRenault Alaskan Concept Fot. Renault

Czego możemy się spodziewać po Renault? Zwiastunem pickupa marki jest koncept Renault Alaskan , który spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony uczestników targów we Frankfurcie. Francuzi zapowiadają, że premiery wersji produkcyjnej możemy spodziewać się już w pierwszej połowie przyszłego roku.

Co więcej, koncern Daimler zapowiedział, że przymierza się do uzupełnienia oferty nowych Smartów o wersje z napędem elektrycznym. Elektryczny silnik będzie konstrukcji Renault (ten sam co w modelu Renault Zoe) i będzie powstawał w zakładach francuskiej marki w Cleon.

ZOBACZ TAKŻE:

NISSAN NAVARA NP300 | NOWY PICKUP

Nissan NP300 NavaraNissan NP300 Navara Fot. Nissan

Więcej o:
Copyright © Agora SA