Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio | Rekord na Nurburgringu

Alfa Romeo Giulia to jedna z najciekawszych premier tego roku. Sportowa wersja Quadrifoglio bardzo odważnie myśli o uderzeniu w niemiecką klasę premium. Giulia wykręciła właśnie świetny czas na Nurburgringu

Wideo | Alfa Romeo Giulia | Piękno w ruchu

Alfa Romeo Giulia zrobiła prawdziwą sensację swoim wyglądem. To naprawdę przepiękne auto, jedno z najładniejszych w swojej klasie. Wielu jednak powątpiewało, czy nowa Alfa, nawet w wersji Quadrifoglio Verde, będzie jeździć równie dobrze, jak wygląda. Włosi postanowili rozwiać wszelkiej wątpliwości i ujawnili czas, jaki Giulia QV wykręciła na Nurburgringu. Niemiecka konkurencja ma się czego obawiać.

Używana Alfa Romeo 159 - ogłoszenia

Alfa Romeo Giulia przejechała Północną Pętlę w 7 minut i 39 sekund. Tym czasem pobiła wręcz na głowę jednego z głównych konkurentów, BMW M4, które potrzebowało niemal 14 sekund więcej! Alfa Romeo sięgnęła dumnie po koronę najszybszego sedana na Ringu. Co więcej, to czas lepszy od Lamborghini Murcielago, porównywalny z Ferrari 430 Scuderia i tylko o sekundę gorszy od Lexusa LFA.

Za ten świetny wynik odpowiada najmocniejszy w gamie motor 3.0 Twin-Turbo z warsztatów Ferrari o mocy 510 KM i 600 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Wiemy, że Giulia z tym silnikiem potrzebuje zaledwie 3,9 sekundy do pierwszej "setki".

Przy okazji przechwalania się znakomity wynikiem, Alfa Romeo ujawniła orientacyjną cenę Giuli QV. Na rynki włoskim wyceniono ją na 79 000 euro, w przeliczeniu około 332 tysięcy złotych. Jak to z autami klasy premium bywa, bardzo łatwo tę kwotę podbić. Alfa Romeo Giulia QV w topowej wersji wyposażenia (m.in z karbonowymi hamulcami i fotelami na pokładzie) to już wydatek rzędu 95 000 euro, czyli niemal 400 tysięcy złotych.

ZOBACZ TAKŻE:

ALFA ROMEO GIULIA | PIĘKNA WŁOSZKA

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.