Mansory Torofeo | Lamborghini Huracan i 1 250 KM

Lamborghini przywiozło do Frankfurtu Huracana bez dachu, jednak ludzie z Mansory zauważyli w nim większy potencjał. Każdy fan Lambo marzy przecież o Huracanie o mocy 1250 KM, prawda?

100 milionów euro dla Lamborghini od włoskiego rządu

Tak, to nie pomyłka w tytule. Przypomnijmy, że zwykłe Lamborghini Huracan to bestia z potężnym 5,2-litrowym silnikiem V10 o mocy 610 KM i 560 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Pierwsza "setka" na liczniku to kwestia 3,1 sekundy, a wskazówka prędkościomierza zatrzymuje się dopiero przy 325 km/h. Mansory, jak to Mansory, postanowiło znacznie poprawić konstrukcję włoskiego producenta z Sant'Agata Bolognese.

Poprzedni Huracan z zakładów szalonego tunera miał "tylko" 850 KM, teraz nadszedł czas projektu o nazwie "Mansory Torofeo". Po poważnych modyfikacjach "V-dziesiątka" w Huracanie generuje aż 1 250 KM i równe 1 000 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jak ta absurdalnie duża dawka mocy wpłynęła na osiągi? Pierwsza "setka" to 2,7 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 340 km/h.

Audi R8 na rynku wtórnym - sprawdź oferty

To Mansory, więc nie mogło zabraknąć nowych, karbonowych elementów, które czynią auto lżejszym, pomagają w chłodzeniu wyżyłowanego silnika i poprawiają aerodynamikę.  Z pakietem Mansory Huracan stał się szerszy o 30 mm z przodu i 40 mm z tyłu. Specjalnie przygotowane dla tego modelu felgi mają z przodu 20 cali, a z tyłu 21. Wykończone skórą, Alcantarą i karbonem wnętrze ma przypominać kokpit samolotu.

ZOBACZ TAKŻE:

MANSORY | ŻADNYCH ŚWIĘTOŚCI

Mansory Bugatti Veyron Linea Vincero DOro 2010Mansory Bugatti Veyron Linea Vincero DOro 2010 fot. Mansory | Mansory Bugatti Veyron Linea Vincero DOro 2010

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.