Salon Frankfurt 2015 | Toyota RAV4 Hybrid | Hybrydowa ofensywa

We Frankfurcie Toyota zaprezentowała kolejny samochód z napędem hybrydowym. Do przyjaznej środowisku rodziny dołącza RAV4

Toyota Auris Hybrid FL | Ceny w Polsce | Atrakcyjna oferta

Najważniejsza nowość to oczywiście pełny napęd hybrydowy, który składa się z silnika benzynowego o pojemności 2,5 litra oraz silnika elektrycznego. Za przekazywanie napędu odpowiada bezstopniowa przekładnia E-CVT z elektronicznym systemem Shift-by-Wire. Łączna moc układu sięga 197 KM, co pozwala osiągnąć pierwszą setkę w 8,3 sekundy. Spalanie? W mieście nie powinno przekraczać 4,9 litra na 100 km.

Układ hybrydowy świetnie sprawdza się również w wersji z napędem na wszystkie cztery koła. Umieszczony z tyłu silnik elektryczny (moc 68 KM) zajmuje się napędzaniem tylnej osi. Dzięki temu RAV4 nie potrzebuje wału napędowego, co przełożyło się na lepsze właściwości jezdne i oszczędność energii.

Używana Toyota RAV4 - sprawdź ogłoszenia

RAV4 zmienił się również w środku. Przede wszystkim podróżuje się nim w bardziej komfortowych warunkach, ponieważ kabina jest lepiej wyciszona. Wnętrze zostało lekko przeprojektowane i wyposażone w 4,2-calowy kolorowy ekran między zegarami oraz nowoczesny 7-calowy ekran dotykowy systemu multimedialnego Toyota Touch 2.

Jak przystało na nowoczesny samochód, na pokładzie nie mogło zabraknąć całej armii systemów bezpieczeństwa i systemów wspomagających kierowcę. W tym miejscu wymienimy tylko: system zapobiegania kolizjom (PCS), wykrywanie pieszych, układ ostrzegania o opuszczania pasa ruchu (LDA), aktywny tempomat, automatyczne światła drogowe oraz rozpoznawanie znaków drogowych. Przyjemną nowością jest system kamer 360 stopni (kamery są 4: z przodu, z tyłu i dwie w lusterkach), który pozwala zobaczyć kierowcy całe otoczenie Toyoty RAV4, dzięki czemu o wiele łatwiej manewrować np. na ciasnym parkingu.

Hybrydowa Toyota RAV4 pojawi się w salonach już w pierwszym kwartale przyszłego roku. Wciąż nie znamy oficjalnych polskich cen RAV4 Hybrid, możemy się ich spodziewać w najbliższej przyszłości.

ZOBACZ TAKŻE:

PREMIERA NOWEJ TOYOTY PRIUS

Nowa Toyota PriusNowa Toyota Prius Fot. Toyota

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.