Galeria tygodnia | Porsche 911 Martini Racing | Wyścigowa edycja

Specjalne edycje to dodatkowy smaczek w przypadku sportowych samochodów. Ich tworzenie ma często podłoże marketingowe, czyt. zwiększenie sprzedaży, ale nie w tym przypadku. Porsche rzeczywiście miało ku temu świetną okazję

Porsche Mission E | Kolejny raz Porsche "zniszczyło" system

Wyścigowe malowanie Martini Racing zna niemal każdy. W 2014 roku Porsche wróciło do rywalizacji w słynnym wytrzymałościowym wyścigu 24h Le Mans. Własnie dlatego producent z Zuffenhausen zdecydował się wprowadzić limitowaną edycję Martini Racing dla najbardziej znanego modelu - 911. Ma ona przypominać wyścigowe Porsche sprzed lat.

Porsche 911 Martini Racing Edition bazuje na wersji Carrera S. To oznacza, że źródło napędu stanowi silnik typu boxer o pojemności 3,8 litra, generujący 400 KM mocy i 440 Nm momentu obrotowego. Sprint od 0 do 100 km/h zajmuje zaledwie 4,1 sekundy (ze skrzynią biegów PDK i aktywowanym trybem Sport Plus). Prędkość maksymalna wynosi ponad 300 km/h.

Interesuje Cię Porsche 911 z drugiej ręki? Sprawdź ogłoszenia

Cechy szczególne tej wyjątkowej "911-ki" - jednej z zaledwie 80 egzemplarzy - to: nowy pakiet spojlerów oraz dekoracyjne wykończenie maski, dachu, boków pojazdu i tylnego skrzydła w charakterystycznych niebiesko-czerwonych barwach Martini Racing. Prezentowany egzemplarz jest biały, le do wyboru był jeszcze czarny kolor lakieru. We wnętrzu o wyjątkowej wersji informują nas panele na progach z podświetlanym na czerwono napisem "911 Carrera S - Martini Racing Edition". Poza tym znajdziemy akcenty w desce rozdzielczej w kolorze nadwozia i plakietki "Martini Racing Edition", a także bogate wyposażenie, obejmujące m.in. sportową kierownicę, pakiet Sport Chrono, nagłośnienie marki Bose, system Porsche Communication Management z nawigacją oraz elektrycznie sterowane fotele z czarną skórzaną tapicerką.

Porsche 911 S Martini Racing Edition już nie można kupić, ale jeśli podoba Ci się wersja Martini Racing Edition, to być może będziesz mógł przyozdobić swoje Porsche w barwy Martini. Zestaw kalkomanii Martini jest oferowany dla niektórych modeli 911 w ramach gamy akcesoriów Tequipment.

ZOBACZ TAKŻE:

Porsche 911 Carrera | Nowy silnik i lekka kosmetyka

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.