Salon Frankfurt 2015 | Mazda Koeru | Nowy crossover

Mazda przymierza się do rozbudowy swojej gamy modelowej w segmencie crossoverów. Zwiastunem nowego jest koncept Koeru

Mazda CX-3 | Ceny w Polsce | Dobrze wyposażona

Najnowszy koncept marki, Koeru, to zapowiedź zupełnie nowego crossovera, który miałby dołączyć do oferty Mazdy już w najbliższym czasie. Segment wszelkiej maści crossoverów i SUV-ów to chyba najdynamiczniej rozwijająca się gałąź branży, nic więc dziwnego, że Mazda planuje wejść w niego mocniej.

Używana Mazda CX-5 - oferty

Wymiary Koeru to: 4,6 metra długości, 1,9 m szerokości i 1,5 m wysokości. Koncept jest więc trochę większy od CX-5, ale wyraźnie niższy. Według słów twórców, dynamiczne, odważne i agresywne linie mają wyrażać dostojeństwo, siłę i moc... drapieżnika. To oczywisty marketingowy bełkot, ale tym razem można go PR-owcom wybaczyć. Zaprojektowana zgodnie z filozofią KODO Mazda Koeru wygląda po prostu świetnie (zwłaszcza tył). Mazda po raz kolejny udowadnia, że jak mało kto potrafi zaprojektować dobrze wyglądający samochód. Możemy jednak się spodziewać, że wielkie, 21-calowe felgi nie dotrwają do wersji produkcyjnej... Nie mniej, zapowiada się bardzo ciekawy crossover.

Niestety Mazda milczy na temat silników i strony technicznej konceptu. Możemy się spodziewać, że pod maską będą pracowały któreś z jednostek Skyactive. Twórcy zapowiadają, że będzie to świetnie prowadzący się, dynamiczny crossover. Na razie musimy uwierzyć im na słowo.

Na koniec mamy dla Was pierwszy film z Mazdą Koeru w roli głównej.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Mazda 6 2.2 Skyactiv-D AWD FL | Pierwsza jazda

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.