Salon Frankfurt 2015 | Aston Martin DB11 | Zupełnie nowy model już niedługo

Aston Martin w tym roku nie rozpieścił swoich fanów podczas Salonu we Frankfurcie. Brytyjski producent zapowiedział następcę DB9, ale ograniczył się tylko do ujawnienia nowej nazwy

Aston Martin CC100 Concept wyprzedany

Szef marki, Andy Palmer zapowiedział we Frankfurcie, że nowy samochód Astona będzie się nazywał DB11. Następcy słynnego DB9 możemy spodziewać się już w przyszłym roku.

Dzisiaj mogę z dumą potwierdzić, że nasz nowy samochód będzie się nazywał DB11. To nie tylko znak, że chcemy kontynuować naszą wspaniałą linię samochodów z legendarną, bogatą w historię nazwą "DB". Pragniemy również pokazać światu nasze ambitne plany na przyszłość". - zapowiada Andy Palmer

Co wynika z tych słów? Tak naprawdę na razie nie wiemy jeszcze nic konkretnego, a na pierwsze oficjalne szczegóły będziemy musieli poczekać zapewne do przyszłego roku. Według zapowiedzi, to właśnie w drugiej połowie 2016 Aston DB11 powinien pojawić się na drogach. Wiemy też, że Aston Martin planuje do końca tej dekady poważnie odświeżyć wszystkie swoje modele.

Jeżeli chodzi o silniki, pod maską nie zabraknie oczywiście tradycyjnej ulepszonej sześciolitrowej "V-dwunastki". W spekulacjach przewija się także 4.0 twin-turbo V8 z Mercedesa-AMG. Na więcej informacji musimy jeszcze poczekać.

ZOBACZ TAKŻE:

ASTON MARTIN I RED BULL ŁĄCZĄ SIŁY

Red Bull X1Red Bull X1 fot. Red Bull | Red Bull X1

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.