Salon Frankfurt 2015 | Kia Optima GT | Na sportowo

Razem z nową generacją modelu Optima w europejskiej specyfikacji, Kia prezentuje na salonie we Frankfurcie również jej wersję GT. To pierwsza sportowa Optima dla Europy

Kia cee'd FL | Ceny w Polsce

Sedan koreańskiej marki będzie drugim modelem GT w ofercie Kii. Pierwszy jest cee'd (i trzydrzwiowy pro_cee'd), dostępny od 2013 roku. To ewidentny zwrot w stronę klientów szukających bardziej emocjonującego, ale nadal wygodnego, samochodu klasy średniej o ponadprzeciętnych osiągach.

Używana Kia Optima - ogłoszenia

Poza jeszcze dynamiczniejszą stylizacją oraz sportowymi fotelami i kierownicą, już standardowa Optima prezentuje się atrakcyjnie, wariant GT charakteryzuje się usztywnionym zawieszeniem, większymi tarczami hamulcowymi, specjalną wersją układu kierowniczego i 18-calowymi obręczami kół. Ponadto auto jest wyposażone w system elektronicznej kontroli układu jezdnego ECS, indywidualizujący siłę tłumienia amortyzatorów dla każdego koła z osobna.

Pod maską zamontowano turbodoładowany silnik benzynowy 2.0 T-GDI. Producent podkreśla, że dane techniczne mogą jeszcze ulec zmianie. Prototyp może się pochwalić mocą 245 KM i sprintem od 0 do 100 km/h w czasie 7,4 s (prędkość maksymalna to 240 km/h). Napęd na przednie koła przekazywany jest poprzez sześciostopniową, automatyczną skrzynię biegów.

Sprzedaż nowej Kii Optima w Europie rozpocznie się w czwartym kwartale tego roku. Jesienią 2016 roku jej gama powiększy się o wersję kombi, a także, po raz pierwszy, sportową wersję GT.

ZOBACZ TAKŻE:

Nowa Kia Optima | Europejska premiera

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.