Salon Frankfurt 2015 | Infiniti Q30 | Nowy crossover na rynku

We Frankfurcie Infiniti zaprezentowało swój pierwszy samochód w popularnym segmencie C. To model Q30. Czy konkurencja ma się czego obawiać?

Salon Genewa 2015 | Infiniti QX30 Concept | Czas na crossovera

Od strony technicznej Infiniti w dużej mierze opiera się na Mercedesie - płyta podłogowa Q30 została pożyczona od Mercedesa klasy A. Już na etapie konceptu Infiniti podkreślało, że "auto ma kusić stylistyką". Japończycy postawili więc na duży grill, charakterystyczne "przymrużone" reflektory, dużo przetłoczeń na masce i bokach auta i odważne linie. Odważna stylistyka na pewno nie pozwoli Q30 zginąć w natłoku innych crossoverów. Auto na pewno będzie się wyróżniać. Czy na plus? To już kwestia gustu. Naszym zdaniem wygląda bardzo ciekawie.

We wnętrzu o wiele spokojniej. W porównaniu z wyglądem zewnętrznym wszystko jest znacznie bardziej klasyczne i stonowane. Wiele elementów również zapożyczono z Mercedesa. Choćby bardzo podobną kierownicę, klamki, miejsca na kubki, niektóre przełączniki i ogólne rozplanowanie środka. Największe różnice to brak charakterystycznego dla Mercedesa "tabletu" na desce rozdzielczej (w Q30 ekran dotykowy jest zintegrowany z konsolą środkową) i klasyczne nawiewy (te w klasie A są okrągłe).

Co pod maską? Z benzyniaków możemy się spodziewać 1,6-litrowego, turbodoładowanego silnika o mocy 122 KM lub 156 KM. Z jednostek wysokoprężnych Diesla o pojemności 1,5 litra i mocy 109 KM i większego go o pojemności 2.2 i mocy 170 KM.

Rola topowego silnika przypadła w udziale dwulitrowemu silnikowi benzynowemu o mocy 211 KM. Oczywiście z turbodoładowaniem. Do wyboru będzie sześciobiegowa ręczna skrzynia albo automatyczna, dwusprzęgłowa przekładania o siedmiu przełożeniach.

Infiniti nie musi być drogie - sprawdź polskie oferty

Infiniti Q30 powinien wejść do sprzedaży jeszcze przed końcem roku. Kiedy dokładnie pojawi się w Polsce jeszcze nie wiemy. Nie znamy też polskich cen nowego crossovera klasy premium. W oczekiwaniu na dalsze informacje, dla wszystkich zainteresowanych Q30 mamy pierwszą oficjalną reklamówkę.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

INFINITI Q70 | PREMIUM DO KWADRATU

Infiniti Q70 Premium Select EditionInfiniti Q70 Premium Select Edition fot. Infiniti

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.