Cadillac Escalade | Plotki o wersji V

W amerykańskich mediach motoryzacyjnych coraz częściej pojawiają się plotki o sportowej wersji dużego Cadillaca Escalade. Jeżeli się potwierdzą, to wszystkich miłośników mocarnych SUV-ów czeka nie lada gratka

Cadillac ATS -V Coupe | Amerykańska rakieta

Ta ciekawa plotka przewinęła się przez kilka amerykańskich serwisów motoryzacyjnych, i to nie po raz pierwszy. Wydaje się, że coś jest na rzeczy. Możliwe, że Cadillac rozpoczął sondowanie rynku i stara się dowiedzieć, czy klienci byliby w ogóle zainteresowani podobnym projektem.

Gwoździem programu miałby być oczywiście wielki silnik. Najczęściej mówi się o jednostce, którą znamy ze spektakularnego Cadillaca CTS-V. Silnik oznaczony jako LT4 to doładowana "V-ósemka" o pojemności 6,2 litra, mocy 640 KM i 855 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Tak zestrojony silnik w Caddym CTS-V pozwala na pierwszą "setkę" w 3,7 sekundy i 320 km/h prędkości maksymalnej. Tak potężna jednostka nawet w masywnym SUV-ie pokroju Escalade zapewniłaby "cyferki" na najwyższym poziomie. Możliwe, że Cadillac szykuje prawdziwą bestię.

Używany Cadillac - sprawdź ogłoszenia

Czy z tych plotek i spekulacji wyniknie coś konkretnego? O całej sprawie wciąż nie wypowiedział się jeszcze nikt z Cadillaca, a jak wiemy aktualnie marka skupia się na ofensywie w segmencie crossoverów, czego zwiastunem jest nowy model XT5. Pierwszych oficjalnych informacji o ewentualnym Escalade-V możemy się spodziewać w 2016 podczas targów w Nowym Jorku.

ZOBACZ TAKŻE:

CADILLAC XT5 | NADJEŻDŻA NOWY CROSSOVER

Cadillac XT5Cadillac XT5 fot. Cadillac

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.