Salon Frankfurt 2015 | Nissan Gripz Concept | Zdjęcia i film

Nissan wyraźnie stawia na SUV-y i crossover. Japończycy we Frankfurcie zaprezentują koncept zupełnie nowego crossovera. W Nissanie tak bardzo nie mogą się doczekać premiery, że tuż przed targami ujawnili kolejne szkice

Nissan Pulsar | Ceny w Polsce

Bez wątpienia, wszelkiej maści crossovery i SUV-y to najdynamiczniej rozwijający się segment branży motoryzacyjnej. W dzisiejszych czasach każda szanująca się marka musi mieć w swojej ofercie samochód tego typu, a najlepiej kilka - od maluchów po rasowe, duże SUV-y. Nissan ma w swojej ofercie trzy bardzo udane modele. To Juke, Qashqai oraz X-Trail.

We Frankfurcie do rodziny dołączył nowy, na razie koncepcyjny, crossover. Wiemy już, że będzie się nazywał Nissan Gripz Concept i ma jest to projekt innowacyjnego crossovera, w którym na pierwszym miejscu będą ekscytujące wrażenia z jazdy. Przy tworzeniu Gripza, Nissan inspirował się legendarnym modelem 240Z z Rajdu Safari oraz... światem kolarstwa.

Używany Nissan Qashqai - oferty

Gripz Concept został wyposażony w hybrydowy napęd Pure Drive e-Power, który łączy oszczędny silnik benzynowy (Nissan nie ujawnił dokładnych danych) z elektrykiem, którego znamy modelu z Nissan Leaf.

Rowerowe inspiracje? Nissan wymienia 3-ramienne, 22-calowe koła, wąskie opony, trójramienną kierownica (ma przypominać obręcze kół) oraz uchwyty drzwi o kształcie siodełka.

Cała konstrukcja konceptu bazuje na karbowanej ramie, do której przymocowano wyraziste panele zewnętrzne. Przednie drzwi otwierają się ku górze, a tylne przeciwnie do kierunku jazdy, co ma wpływać na wygodny dostęp do wnętrza w układzie 2+2. Projektanci zrezygnowali ze słupka B. O niezwykłym wyglądzie Gripza można, by pisać w nieskończoność... To tak niezwykły projekt, że trzeba mu się przyjrzeć samemu, dlatego w galerii umieszczamy zdjęcia w wysokiej rozdzielczości. Cały prototyp to jeden wielki festiwal włókna węglowego, odważnych linii i niespotykanych kształtów.

"Nie wiadomo jeszcze w jak dużym stopniu rozwiązania przedstawione w modelu koncepcyjnym przełożą się na rzeczywisty wygląd kolejnej generacji crossoverów Nissana. Jesteśmy jednak ciekawi reakcji publiczności, która będzie miała okazję zapoznać się z naszą propozycją podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie" - mówi główny projektant marki, Shiro Nakamura.

Nissan udostępnił także film promocyjny z Nissana z Gripzem w roli głównej.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

NISSAN QASHQAI II | PREZENTACJA MODELU

Nissan QashqaiNissan Qashqai fot. Nissan

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.