Salon Frankfurt 2015 | Volkswagen Tiguan | Pierwsze oficjalne szkice

Oficjalna prezentacja już w tym tygodniu, ale to wcale nie przeszkadza Volkswagenowi w podgrzewaniu atmosfery. Tuż przed premierą Niemcy postanowili pokazać dwa oficjalne szkice nowego Tiguana

Nowy VW Phateon | Ciągle w planach, ale później

Jedną z najgorętszych premier Volkswagena we Frankfurcie będzie zdecydowanie nowa generacja Tiguana. Kompaktowy SUV marki to jeden z hitów sprzedaży - od rynkowego debiutu w 2007 roku ponad 2,64 miliona kierowców kupiło Tiguana. Nic więc dziwnego, że premiera nowej generacji wzbudza takie zainteresowanie.

Pierwsza oficjalna prezentacja nowego Tiguana powinna mieć miejsce już dzisiaj, a szerszej publiczności SUV Volkswagena zostanie zaprezentowany 15 września. Bliskość premiery nie przeszkodziła jednak Niemcom w ujawnieniu oficjalnych szkiców Tiguana. To szkice koncepcyjne (co widać po tradycyjnych, monstrualnych kołach), ale wszyscy niecierpliwi dowiedzą się z nich czego można spodziewać się po nowym Tiguanie.

Używany Volkswagen Tiguan - ogłoszenia

Według spekulacji, kompaktowy SUV powstanie na platformie MQB, a na pokładzie będą pracowały jednostki silnikowe znane z Volkswagena Golfa. Mówi się też o wariancie hybrydowym i przedłużonej wersji, która pomieści 7 osób. To na razie spekulacje, ale premiera już lada chwila. Trzymamy rękę na pulsie, jak tylko się pojawią pierwsze oficjalne informacje, od razu się nimi zajmiemy.

ZOBACZ TAKŻE:

NOWY VOLKSWAGEN TIGUAN | WYCZEKIWANIE

Volkswagen TigauanVolkswagen Tigauan Fot. VW

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.