Salon Frankfurt 2015 | Seat Leon Cross Sport | Cupra i X-Perience w jednym

Seat zaprezentował szkic swojego koncepcyjnego modelu, który zamierza przedstawić na targach we Frankfurcie. Takiego połączenia stylów w hiszpańskiej marce jeszcze nie było

Seat Leon 1.8 TSI FR | Test

Wygląda na to, że Seat Leon Cross Sport, który bazuje na obecnie sprzedawanej generacji hiszpańskiego komapktu to połączenie jego dwóch najbardziej indywidualnych wersji, czyli sportowej Cupry i uterenowionego X-Perience. Firma nie podała na razie za dużo informacji na temat tego konceptu, ale możemy się spodziewać, że pod maską zagości silnik o pojemności 2-litrów, turbodoładowany, generujący moc 290 KM (z wersji Cupra 290) i 350 Nm momentu obrotowego. Znajdzie się on w trzydrzwiowym(!) nadwoziu Leona, które dodatkowo otrzymało elementy mające nadać mu terenowego charakteru. Są to m.in. nakładki zderzaków, plastikowe nadkola i np. relingi dachowe. Wyższe i lepiej przystosowane do jazdy po nierównościach jest też zawieszenie.

Pytaniem otwartym pozostaje rodzaj napędu. W aucie, które ma chociaż udawać sportowego SUV-a, powinien znaleźć się napęd na cztery koła. Jednak Seat nie oferuje takiego w zestawieniu ze swoim najmocniejszym silnikiem. Możliwe więc, że potrzebne będzie przejęcie napędu opartego na technologi Haldex z Volkswagena Golfa i np. modelu R, którego jednostka jest jeszcze mocniejsza od Cupry o 10 KM i 30 Nm momentu obrotowego.

Zobacz ceny mocnych używanych Leonów

Jeżeli Seat Leon Cross Sport wszedł by do produkcji, ma szansę zostać najbardziej niszowym kompaktem w Europie. Niestety nie wróży mu to rynkowego sukcesu. Jak będzie? Pozostaje nam jedynie poczekać do wtorku, kiedy Seat oficjalnie zaprezentuje swój koncept i dowiem się jakim jest autem i czy w ogóle wyjedzie na ulice.

ZOBACZ TAKŻE:

Salon Frankfurt 2015 | Seat Leon Cupra 290 | Więcej mocy!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.