Salon Frankfurt 2015 | Brabus Mercedes-AMG GT | 600 KM pod maską

Salon we Frankfurcie to nie miejsce tylko dla producentów samochodów. Swoje auta wystawiają tu również najwięksi tunerzy. Brabus przywiezie 600-konnego Mercedesa-AMG GT

Salon Nowy Jork 2015 | Mercedes GLE i Mercedes -AMG GLE 63 | ML po liftingu

Twórca Brabusa, Bodo Buchmann, doskonale wiedział, co chce osiągnąć. Brabus miał produkować "Mercedesy tak szybkie jak Porsche". Jak wiemy, Bodo stworzył jedną z najlepszych i najbardziej uznanych firm tuningowych w branży. Teraz Brabus wziął na warsztat Mercedesa-AMG GT - model, który już seryjnie w reklamach Mercedesa rzuca wyzwanie Porsche i modelowi 911. Co z tego wyszło?

Brabus przygotował dla GT pakiet aerodynamiczny, w którego skład wszedł m.in. nowy spojler z przodu, wloty powietrza, parę mniejszych elementów poprawiających aerodynamikę, poprawiony spojler z tyłu i dyfuzor. To Brabus, więc dodatki nie są tylko po to, żeby poprawiać wygląd.Nowy kształt nadwozia był testowany długie godziny w tunelu aerodynamicznym. Oczywiście wszystkie ulepszenia wykonane są z bardzo lekkiego i wytrzymałego karbonu. Agresywniejszą, bardziej sportową stylistykę podkreśla czarny lakier i duże 21-calowe felgi.

Mercedes klasy C na rynku wtórnym - sprawdź oferty

Czterolitrowy silnik V8 biturbo dostał sowity zastrzyk mocy. Po wizycie w zakładach Brabusa Mercedes-AMG GT ma teraz równe 600 KM (+90 KM). Osiągi? Pierwsza "setka" na liczniku po 3,6 sekundy i 325 km/h prędkości maksymalnej. Oficjalna premiera Brabusa 600 już we Frankfurcie.

ZOBACZ TAKŻE:

MERCEDES-AMG GT | CENY W POLSCE

Mercedes AMG GTMercedes AMG GT fot. Mercedes

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.