Rezvani Beast Speedster | Spokojniejsza bestia

Rezvani, firma specjalizująca się w spektakularnym przerabianiu Ariela Atoma, zaprezentowała właśnie swój nowy, spokojniejszy model. Rezvani Beast Speedster ma "tylko" 300 KM

Aston Martin CC100 Concept wyprzedany

Wściekle czerwona Bestia pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Może na pierwszy rzut oka byśmy jej o to nie posądzili, ale jej dawcą jest Ariel Atom. Skąd ta groźna nazwa? Zapewne to kwestia wielkiej mocy - Amerykanie wycisnęli z turbodoładowanego silnika o pojemności 2,4 litra aż 500 KM. Moc tym bardziej imponująca, jeśli weźmiemy pod uwagę, że za sprawą karbonowego nadwozia Rezvani Beast waży zaledwie 748 kg.

Teraz Rezvani postanowiło powołać do życia o wiele spokojniejszą Bestię. W nowym modelu, Beast Speedster, 2,4-litrowy silnik generuje "zaledwie" 300 KM. Twórcy podają, że pierwsza "setka" na liczniku to kwestia 3,5 sekundy.

Tym razem położyliśmy nacisk na zwinność, a prędkość zeszła na dalszy plan. Żeby dopełnić naszą ofertę i 500-konny model Beast, Speedster skupia się na świetnym prowadzeniu i czystej przyjemności z jazdy. - zachwala nowy model szef marki, Ferris Rezvani.

Cena Speedstera może przyprawić o zawrót głowy. 139 tysięcy dolarów, czyli grubo ponad pół miliona złotych. No cóż, to zabawka dla najbogatszych. Wiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie do trzystu- i pięciusetkonnych bestii mogą dołączyć kolejne warianty. Marka Rezvani wyraźnie nabiera rozpędu.

ZOBACZ TAKŻE:

QUANTUM GP700 | ATOM Z AUSTRALII

Quantum GP700Quantum GP700 fot. Quantum

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.