Salon Frankfurt 2015 | Lancia Ypsilon | Ostatnia szansa?

Ostatnie miesiące w koncernie Fiata upłynęły pod znakiem Alfy Romeo Giulia i zbliżającego się Fiata 124 Spider. W cieniu głośniejszego rodzeństwa, we Frankfurcie pojawi się również Lancia z odświeżonym Ypsilonem. Czy to ostatnia szansa dla tej legendarnej marki?

Wideo | Fiat 500X | Niebieska pigułka

Lancia to marka o dwóch twarzach. W swojej historii ma kilka znakomitych samochodów. Niektórzy słysząc tę nazwę mają przed oczami takie modele, jak Delta Integrale oraz Stratos i od razu widzą rajdowe odcinki specjalne. Włosi to jedna z ikon motorsportu, nie tylko rajdów. Jednak od dłuższego czasu Lancia zmaga się z poważnymi problemami. Najnowsze modele - Delta, Flavia, Thema czy Ypsilon - zatraciły gdzieś duszę przodków i nie potrafią sobie poradzić na rynku.

Coraz częściej słyszy się nawet o możliwej likwidacji marki... Jednak koncern Fiat postanowił dać jej jeszcze jedną szansę. We Frankfurcie zobaczymy odświeżoną Lancię Ypsilon, która spróbuje podbić segment miejskich samochodów.

Lancia Ypsilon | Sprawdź oferty

Według twórców to "świeży, nowoczesny, stylowy i wyjątkowy" mieszczuch. W porównaniu z poprzednikiem Ypsilon, otrzymał nowy grill, przemodelowany zderzak, większe światła przeciwmgielne i dwa nowe kolory nadwozia (Ivory Chic i Blu di Blu). Zdjęć wnętrza jeszcze nie znamy, ale podobno ma być przestronniej, a pierwsze skrzypce będzie grał system Uconnect z pięciocalowym ekranem dotykowym.

Co pod maską? Dwa silniki benzynowe - 1.2 69 KM i 0,9 TwinAir Turbo o mocy 85 KM. Diesel to 1.3 MultiJet o mocy 95 KM. W ofercie znajdzie się także Ypsilon z instalacją LPG (wraz z benzyniakiem 1.2 l). Zobaczymy, czy odświeżony Ypsilon pomoże wydźwignąć Lancię z kryzysu.

ZOBACZ TAKŻE:

ALFA ROMEO GIULIA | ŚLICZNA WŁOSZKA

Alfa Romeo GiuliaAlfa Romeo Giulia Fot. Alfa Romeo

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Agora SA