Pontiac Aztek | Rekordy popularności

Oryginalny Pontiac Aztek został wycofany z produkcji w 2005 roku, zaledwie po 4 latach obecności na rynku. Jednak wcale nie popadł w zapomnienie, wręcz przeciwnie. Na amerykańskim rynku wtórnym Pontiac Aztek bije rekordy popularności!

Opel Astra | Pierwsze zdjęcia nowego kompaktu z Polski

Pontiac Aztek to samochód, którego większość Polaków w ogóle nie zna. Nic dziwnego - Pontiac produkował go tylko przez pięć lat i nigdy nie była to produkcja wielkoseryjna. Samochód spotkał się z bardzo chłodnym przyjęciem Amerykanów i okazał się jedną wielką klapą...

Szukasz ciekawego auta?

To jeden z pierwszych crossoverów w historii General Motors, ale to nie przez to został zapamiętany. Eksperymentalny Aztek błyskawicznie stał się bohaterem wielu złośliwych żartów i królem w rankingach najbrzydszych samochodów świata. Przykładowo tym mianem ochrzciła go brytyjska gazeta Telegraph. W Ameryce Pontiac Aztek jest czymś na wzór naszego europejskiego Fiata Multipla. Koncern GM zareagował bardzo szybko i już w 2005 roku zdjął go z linii produkcyjnych. Aztek został zastąpiony bardziej klasycznym modelem Torrent.

Jednak to nie koniec historii Azteka. Wyśmiewany i niedoceniany Pontiac w ostatnich latach powrócił w chwale. Crossover bije właśnie rekordy popularności na amerykańskich serwisach z używanymi autami, a jego ceny znacznie przekraczają rzeczywistą wartość. Wszystko przez znakomity serial "Breaking Bad". Przypomnijmy, że to właśnie Pontiakiem Aztekiem jeździł w nim głównym bohater Walter White. A Wy bylibyście gotowi przepłacić za samochód z ulubionego serialu?

ZOBACZ TAKŻE:

PONTIAC BANSHEE | WYPRZEDZIŁ EPOKĘ

Pontiac BansheePontiac Banshee Fot. Pontiac

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.