Salon Frakfurt 2015 | Opel Astra Sports Tourer | Pierwsze zdjęcia kombi

Wielkimi krokami zbliża się oficjalny debiut nowego Opla Astry. Poznaliśmy już niemal wszystkie szczegóły odnośnie hatchbacka nowej generacji, więc teraz pora na kombi Sports Tourer

Opel Astra | Pierwsze zdjęcia nowego kompaktu z Polski

Przypomnijmy, że głównym celem inżynierów z Russelsheim było stworzenie lżejszego, oszczędniejszego i zwrotniejszego kompaktu, który będzie bardziej komfortowy i przetronny. W przypadku wersji kombi kierowano się oczywiście tymi samymi założeniami. W porównaniu z poprzednią generacją, nowa Astra ma większą o 80 litrów przestrzeń bagażową (to już 1 630 litrów) i więcej miejsca w kabinie - na przednich, jak i tylnych fotelach. Przyjemną opcją będzie automatycznie otwierana klapa bagażnika, którą można uruchomić ruchem stopy.

Opel Astra już od...

Opel na każdym kroku podkreśla, że Astra została zauważalnie odchudzona - w przypadku Sports Tourera oszczędności sięgają 200 kg. W kombi możemy się spodziewać tych samych silników, co w hatchbacku. Ich moc waha się od 95 KM do 200 KM, a pojemność nie przekracza 1,6 litra. Jednostki wysokoprężne to 1.6 CDTI w kilku wersjach różniących się mocą (m.in. 95 KM i 136 KM). Podstawowy benzyniak to 1.0 ECOTEC Direct Injection Turbo o mocy 105 KM. Ofertę jednostek benzynowych uzupełnią zupełnie nowe, czterocylindrowe silniki 1.4 ECOTEC Direct Injection Turbo.

Na kolejne zdjęcia i więcej szczegółów musimy jeszcze chwilę poczekać. Przykładowo nie znamy jeszcze polskich cen Sports Tourera. Podstawową wersję hatchbacka Opel wycenił na 59 900 złotych. Produkowana w Polsce Astra oficjalnie zadebiutuje 15 września we Frankfurcie nad Menem.

ZOBACZ TAKŻE:

NOWY OPEL ASTRA | PIERWSZY KONTAKT

Opel Astra piątej generacjiOpel Astra piątej generacji fot. Opel

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.