Salon Frankfurt 2015 | Honda 2&4 Concept | Silnik MotoGP w aucie

Oprócz drapieżnej Hondy Civic Type-R i crossovera HR-V, we Frankcurcie Honda przedsttawi bardzo ciekawy koncept, którym Japończycy rzucają wyzwanie Arielowi Atom i Caterhamowi

Honda Civic Type -R | Nareszcie!

Zdecydowanie najciekawszym aspektem konceptu 2&4 jest jednostka napędowa. Na pokładzie pracuje silnik 1.0 Honda V4 RC213V. To jednostka znana z motocykli, które jeżdżą w wyścigach królewskiej kategorii MotoGP. To właśnie z tym silnikiem Marc Marquez zgarnął dwa tytuły mistrza świata. W MotoGP jego moc sięga nawet 235 KM, w czterokołowym koncepcie twórcy zdecydowali się na 215 KM.

Cała moc trafia na tylną oś za pośrednictwem dwusprzęgłowej, sześciobiegowej skrzyni automatycznej. Biegi zmienia się łopatkami przy kierownicy. Olbrzymią zaletą Hondy 2&4 Concept jest niewielka masa - tylko 405 kg.

Sportowa Honda Civic już od...

Jak zapowiada Honda: "2&4 Concept połączy wolność motocykli z manewrowością i stabilnością samochodów". Stylistycznie koncept nawiązuje do bolidu Honda RA272 z roku 1965 roku. Za jego sterami Richie Ginther zwyciężył w Grand Prix Meksyku, co było pierwszy dużym sukcesem japońskiej motoryzacji na samym szczycie sportów motorowych.

Jednoosobowy koncept będzie można podziwiać we Frankfurcie. Czas pokaże, czy Japończycy zdecydują się wprowadzić go do produkcji i rzucić rękawicę Arielowi i Caterhamowi.

ZOBACZ TAKŻE:

HONDA HR-V | CENY W POLSCE

Honda HR-VHonda HR-V Fot. Honda

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.