Salon Frankfurt 2015 | Opancerzone Audi A8 L

Audi we Frankfurcie pokaże coś dla wszystkich VIP-ów, którzy obawiają się o swoje bezpieczeństwo. Audi A8 Security L to nowa wersja opancerzonej, przedłużonej limuzyny koncernu VAG

Audi S8 | polskie ceny

Wczoraj pisaliśmy o opancerzonym Range Roverze o przydomku Sentinel (Wartownik), teraz podobną konstrukcją pochwaliło się Audi. Niemcy we Frankfurcie zaprezentują nową wersję wytrzymałej limuzyny na bazie przedłużonego Audi A8. Podobnie jak Range Rover dzięki znacznemu wzmocnieniu konstrukcji (specjalne stopy aluminium, kuloodporne szyby czy pancerna stal) Audi nie obawia się ani ostrzału z karabinów (kaliber 7,62 mm), ani wybuchów podłożonych pod limuzynę materiałów wybuchowych. Auto spełnia wymogi klasy odporności VR 9 (poprzednie opancerzone Audi A8 spełniało tylko VR 7).

Oprócz pancerza nie mogło w środku zabraknąć systemu awaryjnego wychodzenia z auta, dodatkowego akumulatora, interkomu do komunikowania się z ochroną na zewnątrz, systemu gaszenia ognia, syreny, wbudowanego telefonu, zaczepów na flagi, czy systemu awaryjnej wentylacji.

Audi A8 na polskim rynku już od...

Co pod maską? Podstawowa jednostka to czterolitrowa V-ósemka biturbo o mocy 435 KM i 600 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Dla bardziej wymagających klientów w ofercie znajduje się większy, wolnossący silnik W12 o mocy 500 KM i 625 Nm. Niezależnie od jednostki, Audi A8 Security L może rozpędzić się do 210 km/h. Prędkość maksymalną elektronicznie ograniczono ze względu na specjalistyczne opony, które mogą jeździć po przebiciu i utracie powietrza.

Na razie Audi nie ujawniło cen opancerzonej limuzyny. Więcej szczegółów powinniśmy poznać już we Frankfurcie. Pierwsze poprawione Audi A8 Security L powinny trafić do klientów w okolicach wiosny 2016.

ZOBACZ TAKŻE:

AUDI R8 NA STERYDACH | RECON MC8

Recon MC8Recon MC8 fot. Potter & Rich

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.