Toyota Hilux | Offroad i 455 KM na pokładzie

Sportowy samochód Toyoty? Na pewno macie już wybranych parę wspaniałych samochodów. Nikt raczej nie pomyślał o pickupie... Jednak oddział Toyoty z RPA doszedł do wniosku, że to świetny pomysł i stworzył Toyotę Hilux z 455-konnym silnikiem

Toyota Land Cruiser V8 wycofana z Europy

Specjalna edycja Toyoty Hilux to prezent, jaki zrobiła sobie Toyota South Africa z okazji sprzedania milionowego Hiluxa. W planach jest tylko jeden wyjątkowy egzemplarz, którego stworzenie kosztowało około 72 tysięcy dolarów (bez ceny samego auta). Jednak potężny Hilux wzbudził takie zainteresowanie, że istnieje możliwość, że Toyota South Africa ugnie się i zdecyduje na małoseryjną produkcję.

We wstępie wspomnieliśmy, że pod maską Hiluxa pracuje teraz 455 KM. Inżynierowie przeszczepili niezawodnemu, świetnie usposobionemu terenowo pickupowi pięciolitrową V-ósemkę prosto z Lexusa IS F. Projekt jubileuszowego Hiluxa to nie tylko większy silnik, ale także cały osprzęt, zaczerpnięty od Coswortha i działu Toyoty, który zajmuje się Rajdem Dakar.

Szukasz niezawodnego auta do ciężkiej pracy? Sprawdź Hiluxa

455-konny Hilux otrzymał więc nową dwusprzęgłową skrzynię biegów, zmodyfikowany układ wydechowy, sportowe hamulce, specjalistyczne terenowe opony, wzmocnione podwozie, 18-calowe felgi, wytrzymałe dyferencjały i poprawione, typowo sportowe zawieszenie. Toyota Hilux ma nie mieć sobie równych podczas offroadowych szaleństw z zawrotną prędkością.

Zobaczymy, czy projekt ograniczy się do jednego Hiluxa, czy jednak sportowy pickup trafi w przyszłości do klientów. Na razie to tylko ciekawostka.

ZOBACZ TAKŻE:

NOWA TOYOTA HILUX | PO RAZ ÓSMY

Toyota Hilux VIIIToyota Hilux VIII Fot. Toyota

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.