Range Rover Sentinel | Forteca na kołach

Land Rover przygotował specjalny samochód dla wszystkich, którzy boją się o swoje bezpieczeństwo. To mocno opancerzony Range Rover Sentinel - luksusowa forteca na czterech kołach

Range Rover Evoque FL | Oszczędniejszy i lepiej wyposażony

Koncern Jaguar Land Rover postanowił przygotować opancerzonego SUV-a dla wszystkich VIP-ów. Oddział Special Vehicle Operation wziął na warsztat luksusowo wyposażonego Range'a Autobiography i uczynił z niego samochód, który nie boi się nawet ostrzału pociskami o kalibrze 7,62 mm. Auto łączy w sobie luksus z najwyższej półki z bezpieczeństwem, jakiego potrzebują najważniejsze osoby w niejednym państwie.

Sentinel jest odporny nie tylko na ostrzał, ale też wybuchy min i innych ładunków wybuchowych, dzięki znacznie wzmocnionej podłodze. Specjalistyczne opony pozwalają na jazdę nawet bez powietrza, a 20-calowe felgi zostały wykonane z ultra wytrzymałych materiałów. Wyposażenie opancerzonego Range Rovera obejmuje także specjalne oświetlenie, wyjście awaryjne, z którego można skorzystać w przypadku zablokowania drzwi czy bardzo głośne głośniki zewnętrzne do komunikowania się z otoczeniem. Na pokładzie znajduje się chyba wszystko, co potrzebne profesjonalnej ochronie VIP-ów.

Range Rover | Luksusowy SUV na rynku wtórnym

Brytyjczycy wycenili specjalnego, opancerzonego SUV-a na około 400 000 funtów, czyli jakieś 2,3 miliona złotych. Wzmocniony Range Rover zadebiutuje już 15 września w Londynie podczas wystawy Defence Security and Equipment International.  Dla wszystkich zainteresowanych JLR przygotował film, na którym można zobaczyć Sentinela (z angielskiego: wartownika) w pełnej krasie.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

RANGE ROVER | TO JUŻ 45 LAT!

Range Rover 45 urodzinyRange Rover 45 urodziny fot. Range Rover | Range Rover 45 urodziny

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.