Salon Frankfurt 2015 | Nowe Renault Megane | Mały Talisman

Renault zamierza zdobyć Frankfurt. Na zbliżającym się salonie samochodowym, poza dwoma wersjami nadwoziowymi nowego modelu Talisman, Francuzi pokażą także zupełnie nową generację popularnego Megane

Honda Civic Type R vs. Renault Megane R.S. Trophy | Japonia kontratakuje

Na premierę nowego kompaktu od Renault czekaliśmy z niecierpliwością. Dotychczasowa, trzecia, generacja Megane zdążyła się już zestarzeć - jest na rynku od 2008 roku. Najwyższa pora na coś nowego.

Używane Renault Megane - ogłoszenia

Nowa "Meganka" została zaprojektowana według nowego języka stylistycznego marki. Nie da się ukryć, że inspiracją był większy Talisman, który zastąpi Lagunę. Przody obu aut są niemal identyczne. Kolejną wspólną cechą są szerokie lampy tylne.

Poza dynamiczniejszą stylizacją, nowe Renualt Megane jest również bardziej przysadziste. W porównaniu z trzecią generacją modelu, auto jest o 25 mm niższe, ma także szerszy rozstaw kół (przednich o 47 mm, tylnych o 39 mm). Na nową sylwetkę składają się także krótsze zwisy oraz dłuższy rozstaw osi - o 28 mm.

Zobacz wideo

Już od debiutu rynkowego nowe Megane będzie dostępne w usportowionej wersji GT, wyróżniającej się m.in. przestylizowanym przednim zderzakiem z większymi wlotami powietrza, grillem o fakturze plastra miodu, 18-calowymi obręczami kół od Renault Sport, dyfuzorem i dwiema końcówkami wydechu. Ponadto w tej odmianie nadwozie może być pokryte lakierem "Iron Blue", z którym kontrastują srebrne detale.

Nadal nie wiemy jak czwarta generacja Megane wygląda w środku (najprawdopodobniej centrum sterowania będzie stanowił ekran dotykowy jak w nowym Espace), ani z którymi silnikami będzie oferowana. To i wiele innych informacji poznamy już 15 września podczas oficjalnej premiery nowego Renaut na targach we Frankfurcie nad Menem.

ZOBACZ TAKŻE:

Renault Talisman | Na szczęście

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.