Salon Frankfurt 2015 | Dacia | Duster 2016 i nowa skrzynia

Dacia pochwaliła się nowościami, jakie przywiezie na targi we Frankfurcie. To m.in. nowa zautomatyzowana skrzynia biegów i lekko odświeżony Duster 2016

Historia sukcesu | 15 lat Dacii w Grupie Renault

Renault przygotowało na tegoroczne targi we Frankfurcie dwa mocne uderzenia - zupełnie nowy model Talisman oraz kolejną generację popularnego Megane . Koncern jednak nie zapomniał o swojej budżetowej marce i Dacia także zaprezentuje w Niemczech parę nowości.

Największa to debiut w samochodach Dacii zautomatyzowanej skrzyni biegów Easy-R. Pięciobiegowa przekładnia będzie współpracowała z benzynowym silnikiem 0.9 TCe o mocy 90 KM, generującym maksymalnie 140 Nm momentu obrotowego.

Szukasz SUV-a w rozsądnej cenie? | Sprawdź ogłoszenia

Do końca roku nowa skrzynia trafi do modeli: Logan, Logan MCV, Sandero oraz Sandero Stepway. Producent zapewnia, że Dacie z Easy-R na pokładzie zadowolą się tylko 4,9 litra benzyny na 100 km. Tu ciekawostka, skrzynia Easy-R była już dostępna w Loganie i Sandero, ale na rynkach Ameryki Południowej (m.in. w Brazylii), gdzie marka występuje jako Renault.

Druga nowość to lekko odświeżona Dacia Duster. Edycja 2016 to m.in. zielony kolor Altai Green, nowe 16-calowe felgi, dwa nowe wzory tapicerki oraz kilka dodatków w opcjach (np. kamera cofania, ulepszony system MEDIA-NAV). Na europejskich rynkach zadebiutuje także specjalna, limitowana edycja Duster Urban Explorer z lepszym wyposażeniem oraz atrakcyjnymi wizualnie dodatkami.

ZOBACZ TAKŻE:

ŁADA VESTA CROSS | TERENOWE KOMBI Z ROSJI

Łada Vesta Cross ConceptŁada Vesta Cross Concept fot. Łada

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.