Salon Frankfurt 2015 | Seat Leon Cupra 290 | Więcej mocy!

Seat do Frankfurtu zabierze zupełnie nową Ibizę Cupra, ale to nie jedyna nowość, jaką szykują Hiszpanie. Większy brat Ibizy, Leon, otrzymał właśnie zastrzyk mocy. Topowa wersja ma teraz aż 290 KM

Seat Leon 1.8 TSI FR | Test

Pod maską popularnego kompaktu, zgodnie z nazwą, drzemie aż 290 KM i 350 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Przypomnijmy, do tej pory w Leonie Cupra pracował dwulitrowy, benzynowy silnik TSI o mocy 265 KM lub 280 KM. Teraz topowa odmiana 2.0 TSI dostała od inżynierów Seata 10-konny zastrzyk.

Seat Leon już od...

Jak sprawuje się podrasowany Seat? Leon Cupra 290 ze standardową, ręczną skrzynią biegów w sprincie do pierwszej "setki" potrzebuje zaledwie 5,8 sekundy. Z opcjonalną dwusprzęgłową przekładnią DSG można urwać jeszcze 0,1 sekundy. Na Leona nałożono elektroniczny kaganiec i ze względów bezpieczeństwa prędkość maksymalna została ograniczona do 250 km/h.

Nowe wcielenie Seata Leona Cupra rozpoznamy przede wszystkim po 19-calowych felgach i kilku drobnych dodatkach poprawiających aerodynamikę. Po więcej informacji o Leonie Cupra zapraszamy do naszych wrażeń z jazdy hiszpańskim hot-hatchem.

ZOBACZ TAKŻE:

Seat Leon Cupra | Pierwsza jazda | Istota hot-hatcha

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.