Nowy Volkswagen Tiguan | Wyczekiwanie

Na salonie samochodowym we Frankfurcie zobaczymy nową generację Volkswagena Tiguana. Pierwszy egzemplarz został już wyprodukowany w fabryce w Wolfsburgu

Nowy VW Phateon | Ciągle w planach, ale później

Pierwszy Volkswagen Tiguan również zadebiutował na targach IAA, dokładnie 8 lat temu. Od początku produkcji w sierpniu 2007 roku powstało ponad 2,64 miliona egzemplarzy tego modelu, który oferowany jest w 170 krajach.

Używany VW Tiguan - ogłoszenia

1,6 miliona egzemplarzy wyprodukowano w Wolfsburgu. Oprócz tej fabryki auto zjeżdża również z taśm produkcyjnych zakładów w chińskim Antig oraz w rosyjskiej Kałudze. Wiosną tego roku Volkswagen zapowiedział uruchomienie produkcji nowego Tiguana także w zakładach w Puebla w Meksyku (planowane pod koniec 2016 roku).

Informacje na temat nowego Tiguana są trzymane w ścisłej tajemnicy. Należy się spodziewać, że kompaktowy SUV powstanie na platformie MQB. Spekuluje się, że dostępna będzie również druga, dłuższa wersja, mogąca pomieścić na pokładzie 7 osób. Jednostki napędowe mają pochodzić z Golfa. Być może w późniejszym czasie do oferty dołączy wariant hybrydowy.

Jeśli nie będzie przecieku, to nowego VW Tiguana ujrzymy już 14 września podczas uroczystego wieczoru organizowanego przez koncern Volkswagen tuż przed franfurckim salonem i oficjalną premierą dla szerszej publiczności.

ZOBACZ TAKŻE:

Czas na elektryczne Volkswageny

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.