Audi SQ5 TDI plus | Mocy przybywaj

Audi stale rozszerza gamę sportowych modeli S. W październiku do oferty dołączy Audi SQ5 TDI plus o jeszcze dynamiczniejszym wyglądzie, a także o większej mocy

Audi SQ5 | Test | Nie tylko dla pań

W Europie Audi SQ5 dostępne jest z silnikiem Diesla 3.0 TDI V6 biturbo. W wersji plus jednostka jest o 27 KM mocniejsza (340 KM) i generuje 50 Nm momentu obrotowego więcej (700 Nm). SUV przyspiesza od 0 do 100 km/h w 5,1 s. Prędkość maksymalną ograniczono elektronicznie do 250 km/h. Według producenta średnie zużycie paliwa wynosi 6,6 l/100 km (cykl NEDC).

Audi Q5 - ogłoszenia aut używanych

Jak we wszystkich modelach S, moc w SQ5 TDI przenoszona jest na drogę poprzez stały napęd na wszystkie koła quattro. Po raz pierwszy w gamie Q5 zastosowano sportowy mechanizm różnicowy tylnej osi. W wersji plus auto porusza na kołach z 21-calowymi obręczami od Audi Sport i oponami w rozmiarze 255/40. Samochód wyróżnia się ponadto lusterkami bocznymi, klamkami, relingami dachowymi, spojlerem dachowym i krawędziami dyfuzora w lśniącej czerni.

To jeszcze nie wszystko. Dla SQ5 TDI plus Audi przygotowało specjalny pakiet wykończenia pod nazwą "Audi exclusive selection macaw blue", limitowany do 100 egzemplarzy. Czym wyróżnia się samochód w takiej konfiguracji? Nadwoziem w specjalnym niebieskim kolorze, sportowymi fotelami oraz kontrastującymi przeszyciami, również w kolorze macaw blue, które znajdziemy na siedzeniach, kierownicy, osłonie dźwigni zmiany biegów i dywanikach. Całości dopełniają czarne detale i aluminiowe wstawki. Koszt takiego pakietu? Bagatela 12 000 euro.

Na rynku niemieckim Audi SQ5 TDI plus wyceniono na 67 700 euro. Czekamy na polską cenę.

ZOBACZ TAKŻE:

Audi S8 plus | Bardzo mocna limuzyna

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.