Hyundai Tucson | Ceny w Polsce | Droższy od poprzednika

Hyundai ujawnił kompletny cennik modelu Tucson. Ceny startują od 83 990 złotych, co plasuje nowego SUV-a gdzieś w środku stawki na polskim rynku

Hyundai Genesis | Pierwsza jazda | Demonstracja możliwości

Do tej pory znaliśmy ten model jako ix35, jednak Koreańczycy postanowili wraz z nową generacją zafundować mu nową-starą nazwę, Tucson, która dotąd funkcjonowała głównie w Stanach Zjednoczonych. W porównaniu z poprzednikiem auto trochę urosło (4,47 m długości, 1,85 m szerokości i 1,64 m wysokości). Największe zmiany widzimy w wyglądzie SUV-a. Tucson prezentuje się bardzo atrakcyjnie i świeżo.

Hyundai ix35 - ogłoszenia używanych

Hyundai Tucson oferuje przestronne, wygodne, uporządkowane i dobrze rozplanowane wnętrze. Pojemność bagażnika to 513 litrów (z kołem zapasowym spada do 488 l). Bagażnik może nie zaimponuje nikomu swoją wielkością, ale Hyundai nadrabia to masą schowków (miejsce na telefon, klucze, monety oraz duże napoje). Materiałom wykorzystanym do wykończenia wnętrza również nie można niczego zarzucić.

W Polsce Tuscon debiutuje z dwoma silnikami benzynowymi 1.6 GDI o mocy 132 KM i 1.6 T-GDI o mocy177 KM. Benzyniaki mogą współpracować z sześciobiegowym automatem, skrzynią ręczną o tej samej liczbie przełożeń i dwusprzęgłowym, 7-biegowym automatem. Podstawowa jednostka wysokoprężna to 1.7 CRDI 115 KM. Więcej mocy oferuje większy Diesel 2.0 CRDI w dwóch wariantach: 136 i 185 KM. W zależności od wersji moc może trafiać albo tylko na przednią (2WD), albo na obie osie (4WD).

Polski cennik:

Hyundai Tucson polski cennikHyundai Tucson polski cennik fot. Hyundai fot. Hyundai

Ceny startują z pułapu 83 990 złotych za Tucsona z 1,6-litrowym silnikiem GDI. Co otrzymamy w podstawowej wersji Classic? M.in. cały pakiet bezpieczeństwa (zestaw poduszek i kurtyn powietrznych oraz systemy pokroju ABS, ESC, ESS itd.), elektrycznie sterowane szyby, ręczną klimatyzację, regulowany kąt oparcia tylnej kanapy, podgrzewane lusterka, światła do jazdy dziennej w technologii LED, osłony przeciwsłoneczne, roletę przestrzeni bagażowej, lampki do czytania, schowek na okulary czy porządny zestaw audio z 6 głośnikami. Znacznie bogatsze wyposażenie znajdziemy w droższych wersjach.

Na sam koniec ceny wybranych konkurentów Hyundaia:

- Honda CR-V od 86 500 zł (benzyna 2.0 155 KM) - Volkswagen Tiguan od 97 190 zł (benzyna 1.4 125 KM) - Toyota RAV4 od 99 900 zł (Diesel 2.0 124 KM) - Renault Kadjar od 79 900 zł (benzyna 1.2 130 KM)

ZOBACZ TAKŻE:

RENAULT KADJAR | CENY W POLSCE

Renault KadjarRenault Kadjar Fot. Renault

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.