Salon Frankfurt 2015 | Nowości SsangYonga

SsangYong ostatnimi czasy przeszedł do wyraźnej ofensywy. Koreańczycy do Frankfurtu przywiozą nową wersję Tivoli oraz dwa koncepty

SsangYong Tivoli | Polski cennik

Zacznijmy może od crossovera Tivoli. We Frankfurcie na pokładzie Tivoli zadebiutuje zupełnie nowa jednostka napędowa. To obiecany przez Koreańczyków 1,6-litrowy silnik Diesla, który spełnia wszystkie rygorystyczne europejskie normy. SsangYong twierdzi, że nowy silnik łączy w sobie przyjazność środowisku i zadowalające osiągi. Moc Diesla to około 115 KM.

Do Frankfurtu zajadą również dwa koncepty koreańskiej marki. Pierwszy, XLV-Air, wygląda jak przedłużone, futurystyczne Tivoli. Koncept otrzymał agresywniejsze zderzaki z charakterystycznym czerwonym motywem oraz trzecią szybę z boku. Przewidziane w prototypie silniki to 1,6-litrowe jednostki benzynowe i wysokoprężne, dokładnie te same co w Tivoli. Prezentacji produkcyjnego SsangYonga na bazie konceptu XLV-Air możemy spodziewać się na przyszłorocznych targach w Genewie.

Z kolei XAV-Adventure to nowa wizja dobrze znanego modelu Korando. Według twórców XAV-Adventure ma być "nowocześniejszym i bardziej męskim" Korando. To podejście do zupełnie nowej, czwartej generacji tego samochodu. SsangYong celuje konceptem w młodych i aktywnych ludzi, którzy cenią sobie praktyczność i zdolności terenowe SUV-a. Na razie wiemy o tym koncepcie tylko tyle. Więcej informacji już we Frankfurcie.

ZOBACZ TAKŻE:

SSANGYONG TIVOLI | PREZENTACJA MODELU

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.