Nissan przygotowuje się do produkcji drugiej generacji Juke'a

Od debiutu oryginalnego crossovera minęło już pięć lat, więc nic dziwnego, że trwają prace nad następcą. Nissan właśnie ogłosił, że Juke będzie nadal produkowany w Sunderland

Nissan Juke | Polskie wersje i ceny

Ta decyzja oznacza kolejne inwestycje w angielską fabrykę. Jej modernizacja ma kosztować ok. 100 mln funtów. Nissan jest obecnie największym producentem sektora motoryzacyjnego w Wielkiej Brytanii. W ciągu ostatnich trzech lat zakłady w Sunderland opuszcza ponad 500 tys. samochodów. Obecnie, poza modelem Juke, powstają tu: Qashqai (już druga generacja), Note i elektryczny Leaf. 80% produkcji trafia na eksport do ponad 130 krajów.

Używany Nissan Juke - ogłoszenia

Juke to drugi najlepiej sprzedający się model Nissana w Europie. Crossover segmentu B o charakterystycznym wyglądzie okazał się rynkowym przebojem. W 2014 roku model poddano liftingowi. Nowa generacja Juke'a to pierwszy potwierdzony model Aliansu Renault-Nissan, który powstanie na modułowej platformie CMF-B, którą potem otrzymają również nowe odsłony Renault Clio i Nissana Micra.

Nowy Nissan Juke powinien trafić do sprzedaży w drugiej połowie 2016 roku. Na początku przyszłego roku powinniśmy się zatem spodziewać jego konceptu. Ciekawe czy auto powtórzy sukces swojego poprzednika?

ZOBACZ TAKŻE:

Nissan Juke-R | Czyste szaleństwo

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.