Salon Frankfurt 2015 | Renault Alaskan Concept | Zapowiedź pickupa

Renault zamierza mocno wejść do segmentu pickupów, który stanowi ponad jedną trzecią światowego rynku samochodów dostawczych. Plany są ambitne

Renault Talisman Kombi | Wersja rodzinna

W czerwcu zobaczyliśmy Dustera Oroch na rynki południowoamerykańskie, a na zbliżającym się salonie we Frankfurcie możemy spodziewać się premiery konceptu Alaskan, który zapowiada większy model na rynki całego świata.

Renault Alaskan to pickup o ładowności jednej tony. Według twórców samochód wprowadzi powiew świeżości do segmentu aut użytkowych i będzie przystosowany do wymagań zarówno klientów biznesowych (jako wół roboczy), jak i indywidualnych (auto do rekreacji)

To faza koncepcyjna, więc uwagę zwraca nowoczesny, atletyczny wygląd pojazdu. Ciekawe ile z niego zostanie w modelu produkcyjnym. Do napędu prototypu przewidziano czterocylindrowy silnik wysokoprężny Twin Turbo, montowany już w innych modelach łącznie z Masterem.

Jesteśmy obecnie gotowi do realizacji naszego planu ogólnoświatowego rozwoju, aby spełnić oczekiwania klientów biznesowych i indywidualnych dzięki wzbogaconej gamie produktów, nowej ofercie usług i nowej jakości obsługi klienta na światowym rynku samochodów dostawczych - powiedział Ashwani Gupta, Dyrektor Renault ds. samochodów dostawczych.

Seryjny pickup Renault ma być utrzymany w tym samym stylu i będzie miał te same wymiary, co Alaskan Concept. Francuski producent zapowiada też, że dostępnych będzie kilka jego wersji i silników. Oficjalna premiera nowego pickupa nastąpi w pierwszym kwartale 2016 roku.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Renault Duster Oroch | Pickup dla Ameryki Południowej

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.