Salon Frankfurt 2015 | Citroen Cactus M | Mehari XXI wieku

Odważnie zaprojektowany C4 Cactus został dobrze przyjęty przez rynek, ale na tym oczywiście nie kończą się pomysły projektantów Citroena. Podczas salonu we Frankfurcie Francuzi zaprezentują ciekawą wersję koncepcyjną tego modelu

DS "1955" | Limitowana seria na 60-lecie Citroena DS

Cactus M, bo tak nazywa się koncept, to nowoczesna interpretacja Citroena Mehari, otwartego modelu produkowanego w latach 1968-1987. Oryginalny design outdoorowego Cactusa według założeń projektantów symbolizuje przyjemność spędzania wolnego czasu. Tłumaczą oni, że dobrze radzący sobie w terenie concept car przywołuje na myśl skojarzenia ze swobodą, ucieczką od codzienności.

Całkowicie otwarta kabina Citroena Cactus M umożliwia wsiadanie na tylne siedzenia przeskakując z boku nadwozia, opierając się na umieszczonej w tylnej części nakładce. W tym modelu nic nie oddziela pasażerów od otaczającego ich świata. Drzwi wykonane są z plastiku, co nieodparcie kojarzy się z Mehari, kultowym modelem kąpielisk.

Spędzanie wolnego czasu, to jedno, ale pojazd należy utrzymać w czystości. W tym celu jego wnętrze zostało w całości przystosowane do mycia strumieniem wody, dzięki umieszczonym we wnękach na nogi odpływom. Siedzenia pokryto barwnym tworzywem neoprenowym, zapewniającym ich szczelność.

Z kolei specjalna konstrukcja dachu umożliwia pasażerom załadunek ich sprzętu (np. wakeboardu czy deski windsurfingowej. To jeszcze nie wszystko. Siedzenia samochodu można przekształcić w kuszetki, a nakrycie dachu samochodu może posłużyć za namiot. Niczym nieograniczona swoboda.

ZOBACZ TAKŻE:

Citroen C4 Cactus 1.2 | Test | iPhone 5C

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.