Chevrolet Malibu | Już 10 milionów!

Chevrolet Malibu po raz pierwszy pojawił się w Ameryce w 1964 roku. Od debiutu minęło sporo czasu, a Chevrolet pochwalił się właśnie, że tuż przed premierą najnowszej generacji sprzedano Malibu numer 10 000 000

Nowy Chevrolet Camaro | Mustang ma się czego obawiać

Zupełnie nowego Chevroleta Malibu zaprezentowano w kwietniu na Salonie w Nowym Jorku 2015. Auto do sprzedaży wejdzie pod koniec tego roku. Jednak już teraz, na parę tygodni przed pojawieniem się w salonach, Chevrolet Malibu osiągnął kolejny kamień milowy w swojej historii. Chevrolet sprzedał 10 milionów Malibu.

Malibu to prawdziwy przedstawiciel amerykańskiej klasy średniej. Auto po raz pierwszy pojawiło się na rynku w 1964 roku, nie jako pełnoprawny, osobny model, a najlepiej wyposażona odmiana Chevroleta Chevelle. Po jakimś czasie okazało się, że Malibu jest najlepiej sprzedającym się Chevelle w ogóle. Nic więc dziwnego, że przy okazji wprowadzenia nowej generacji, w 1978 roku GM zdecydował porzucić nazwę Chevelle na rzecz Malibu. Chevrolet Malibu powstawał przez pięć lat, po czym... jego produkcję zawieszono.

Chevrolet klasy średniej powrócił dopiero w 1997 roku, by zmierzyć się z japońskimi gigantami pokroju Toyoty Camry i Hondy Accord. Swego czasu, w 2012 Malibu opuściło ojczyznę i zawitało na Stary Kontynent. Jednak w Europie nie cieszyło się zbyt dużą popularnością i nie pomogła nawet bardzo przystępna cena. Malibu opuściło nas wraz z całą marką. Sprawy mają się zupełnie inaczej w Stanach. Tam to bardzo ważny gracz w swoim segmencie, a nowa generacja może jeszcze bardziej umocnić tę pozycję.

W galerii ustawiliśmy zdjęcia chronologicznie, żebyście mogli prześledzić jak zmieniało się Malibu na przestrzeni tych 51 lat. Od pięknego klasyka, najlepiej wyposażonej wersji Chevelle, z 1964 roku po nowoczesne auto, które zadebiutuje na amerykańskim rynku już lada chwila.

ZOBACZ TAKŻE:

CHEVROLET MALIBU | NAJNOWSZE WCIELENIE

2016 Chevrolet Malibu2016 Chevrolet Malibu fot. GM

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.