Recon MC8 | Audi R8 na sterydach | Galeria

Tunerzy lubią czasem zaszaleć. Ostatnio swoje nowe dzieło zaprezentował Potter & Rich. To Audi R8 V10 w wersji hardcore

Lamborghini Huracan LP 610-4 | Test | Warto mieć marzenia

Dawno na Moto.pl nie prezentowaliśmy aż tak radykalnego tuningu samochodu. Firma Potter & Rich zaprezentowała właśnie swoją wizję Audi R8 V10 Plus. Po wizycie w zakładach tunera Audi zostało przechrzczone na Recon MC8 i otrzymało solidny pakiet zmian, od wyglądu po jednostkę napędową.

Pod maską najmocniejszej seryjnej wersji Audi R8, V10 Plus pracuje potężny 5,2-litrowy silnik V10 o mocy 610 KM i 560 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Auto osiąga setkę w 3,2 sekundy i kończy się rozpędzać przy 330 km/h. Inżynierowie z Potter & Rich zadecydowali, że R8 jest stanowczo za słabe. Recon MC8 wyciska z V-dziesiątki aż 950 KM! Wszystko dzięki zmienionej elektronice silnika, kompresorowi oraz nowemu układowi wydechowemu. Dokładnych osiągów Recona MC8 nie znamy, ale prędkościomierz wyskalowano do 430 km/h...

To nie koniec szaleństw Potter & Rich. Tuner zrezygnował z napędu quattro. W Reconie MC8 cała ta obłędna moc, wszystkie 950 KM, trafia na tylną oś.

Wygląd stuningowanego Audi R8 V10... Jest radykalnie. Nowe, znacznie przemodelowane, karbonowe nadwozie z pewnością będzie wywoływało skrajne emocje. Nie zabrakło wielkich spojlerów, wlotów powietrza, nowych felg i agresywnych dodatków. Zapraszamy do naszej galerii, gdzie znajdziecie dużo zdjęć w wysokiej rozdzielczości. Zaangażowana do sesji modelka ma na sobie skąpy strój moro i pasy amunicji, co tylko podkreśla bojowy charakter auta.

W środku? Znacznie spokojniej. Kierowcę tej bestii przywita na pokładzie czerń. Wnętrze ożywiają czerwone przeszycia na czarnej tapicerce z alcantary i metalowe elementy, jak drążek zmiany biegów czy pokrętła na desce rozdzielczej.

ZOBACZ TAKŻE:

NOWE AUDI R8 | CENY W POLSCE

Audi R8 V10Audi R8 V10 Fot. Audi

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.