Mercedes-AMG C 63 Coupe | Czas na DTM

Po niedawnej prezentacji zupełnie nowego Mercedesa C Coupe, Niemcy nie zwalniają tempa. Właśnie poznaliśmy pierwsze szkice wyścigówki AMG, która może pojawić się na torach niemieckiej serii DTM już w sezonie 2016

Mercedes-AMG GLE 63 Coupe 4Matic | Jest moc

Już w przyszłym sezonie serii DTM kierowcy Mercedesa będą się ścigać nowym samochodem. Prace nad Mercedesem-AMG C 63 Coupe DTM idą pełną parą. Niemcy właśnie pochwalili się pierwszymi szkicami. Nowa wyścigówka prezentuje się naprawdę świetnie. C Coupe jest wyraźnie poszerzone i agresywniejsze. Największe wrażenie robi tył auta z olbrzymim spojlerem, dyfuzorem i prostokątnymi elementami. Ciekawe ile z tych odważnych linii zostanie w prawdziwym Mercedesie DTM.

Nowy Mercedes-AMG C 63 Coupe po raz kolejny wyznaczył nowe standardy w prowadzeniu i stylistyce. To idealny samochód na bazę dla wyścigowego samochodu DTM. Już nie mogę się doczekać, by zobaczyć Mercedesa-AMG C 63 Coupe DTM na torach w 2016 roku. Naszym celem jest oczywiście kontynuowanie wspaniałych występów Mercedesa w serii DTM. - powiedział Ulrich Frirz, szef Mercedesa-AMG.

Tegoroczny sezon powoli zmierza do końca. Na razie w klasyfikacji konstruktorów Mercedes znajduje się na drugim miejscu z niewielką stratą do Audi, ale zespół Original-Teile, który ściga się Mercedesami znajduje się na szczycie klasyfikacji zespołów. Z kolei o mistrzostwo kierowców walczy Pascal Werheil i do pierwszego Mattiasa Ekstroma z Audi Sport Team traci zaledwie 6 punktów. Zobaczymy, czy w sezonie 2016 Mercedes-AMG C 63 Coupe również będzie tak dobrze radził sobie z Audi RS5 DTM i BMW M4 DTM.

ZOBACZ TAKŻE:

MERCEDES-AMG C 63 COUPE | WIEMY JUŻ WSZYSTKO

Mercedes-AMG C 63 CoupeMercedes-AMG C 63 Coupe fot. Mercedes

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.