Volvo S90 | Znamy jego wygląd

Już w przyszłym roku do sprzedaży powinno wejść nowe Volvo S90, następca modelu S80. Wciąż nie znamy szczegółów na jego temat, ale wiemy już jak będzie wyglądało. Wszystko dzięki przeciekowi z Chin i modelowi

855 T-5R i V60 Polestar | 20 lat sportowych kombi Volvo

Chińczycy byli niedawno odpowiedzialni za podobny wyciek. Dzięki zdjęciom modelu w skali 1:18 poznaliśmy dokładny wygląd Bentleya Bentaygi . Teraz z Państwa Środka nadciągnęły kolejne zdjęcia, tym razem zdradzające wygląd nowego Volvo S90. Auto o takim oznaczeniu ma zastąpić w ofercie szwedzkiej marki wysłużony model S80 (aktualna generacja debiutowała w 2006 roku). Nowa limuzyna powinna wejść do sprzedaży już w przyszłym roku.

Volvo S80 już od...

Zdjęcia modelu najpierw pojawiły się na chińskich portalach i bardzo szybko obiegły cały Internet. Wydaje się, że model rzeczywiście może być dokładnym odwzorowaniem S90. Potwierdzają to dziennikarze ze Szwecji (z magazynu Teknikens Varlo), a więc ludzie, którzy o Volvo powinni wiedzieć najwięcej. Projektując nowe S90 wyraźnie zapatrzono się na Concept Coupe, co widać nie tylko po dynamicznej sylwetce, prawie identycznym przodzie, ale też po charakterystycznych przednich LED-owych światłach. Z tyłu uwagę przykuwają głównie dwie duże, chromowane końcówki wydechu. Tylne światła również są wariacją na temat Concept Coupe, są wyraźnie grubsze i większe, ale mają ten sam kształt.

Na oficjalną prezentację Volvo S90 przyjdzie nam jeszcze poczekać. Czas pokaże, czy prawdziwe S90 będzie wyglądało jak chiński model z przecieku.

ZOBACZ TAKŻE:

VOLVO XC90 | PREZENTACJA MODELU

2015 Volvo XC902015 Volvo XC90 fot. Volvo

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.