Salon Frankfurt 2015 | Smart ForTwo Cabrio | Lato w mieście

We Frankfurcie zobaczymy nowego Smarta ForTwo w wersji bez dachu. Niemcy już teraz ujawnili wygląd i pierwsze szczegóły malutkiego kabrioletu. Szkoda tylko, że niedługo skończy się lato...

Autokonexion Smart fortwo | Na sterydach

Już w połowie września na salonie samochodowym we Frankfurcie Daimler pochwali się nowym wcieleniem Smarta ForTwo. Nowy model powinien trafić do sprzedaży w pierwszych miesiącach 2016 roku.

Jak chwali się producent, Smart ForTwo Cabrio to tak naprawdę trzy samochody: klasyczny zamknięty dwumiejscowy mieszczuch, auto z dużym szyberdachem i pełnoprawny kabriolet. Wszystko zależy od humoru kierowcy.

Materiałowy dach (dostępny w trzech kolorach: niebieskim, czerwonym lub czarnym) może zostać rozłożony/złożony w 12 sekund, również podczas jazdy. Co więcej, możemy to zrobić zdalnie, nie siedząc w samochodzie, wystarczy wcisnąć odpowiedni przycisk na kluczyku. Jeżeli chcemy, by Smart stał się "pełnoprawnym" kabrioletem trzeba ręcznie rozebrać konstrukcję dachu - zdjąć dwie szyny i schować je do specjalnego schowka z tyłu autka.

Oprócz miękkiego, materiałowego dachu i koniecznego wzmocnienia konstrukcji, Cabrio nie różni się niczym od zwykłego Smarta ForTwo. Auto zadebiutuje z dwoma trzycylindrowymi, benzynowymi silnikami: 1.0 o mocy 70 KM i 0.9 Turbo o mocy 89 KM. Obydwa silniki mogą współpracować z pięciobiegową ręczną skrzynią albo dwusprzęgłowym automatem.

ZOBACZ TAKŻE:

NOWE SMARTY | CENY W POLSCE

Smart Fortwo i ForfourSmart Fortwo i Forfour Smart

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.