Salon Frankfurt 2015 | Honda 2&4 Concept | Samochód i MotoGP

Salon Samochodowy we Frankfurcie to idealne miejsce do zaprezentowania ciekawego konceptu. Honda postanowiła przywieźć do Niemiec skrzyżowanie samochodu i motocykla

Honda Civic Type -R | Nareszcie!

Czego możemy się spodziewać? Na razie Honda nie ujawniła zbyt wielu szczegółów. Japończycy postanowili tylko podgrzać atmosferę przed targami. Mamy zdjęcie konceptu, a tak naprawdę kawałka konceptu... Wiemy też, że na pokładzie 2&4 będzie pracował silnik 1.0 Honda V4 RC213V. To jednostka znana z motocykli, które jeżdżą w wyścigach królewskiej kategorii MotoGP. To właśnie z tym silnikiem Marc Marquez zgarnął dwa tytuły mistrza świata.

Nie znamy jeszcze dokładnej specyfikacji silnika. Moc w MotoGP sięga nawet 235 KM, z kolei w wersjach drogowych waha się między 157 a 212 KM.

Pojazd będzie miał cztery koła. Jak zapowiada Honda: "2&4 Concept połączy wolność motocykli z manewrowością i stabilnością samochodów". Na odpowiedź na pytanie, czy Honda szykuje konkurenta dla Caterhama i Ariela Atoma, musimy poczekać do targów.

Przypomnijmy, że z innych ciekawych premier japońskiej marki we wrześniu zobaczymy jeszcze Hondę HR-V i Hondę Civic Type-R.

ZOBACZ TAKŻE:

HONDA CIVIC TYPE-R VS. RENAULT MEGANE R.S.

Honda Civic Type R vs. Renault Megane R.S. TrophyHonda Civic Type R vs. Renault Megane R.S. Trophy Fot. Michał Dek

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.