Łada Vesta Cross | Terenowe kombi z Rosji

Podczas moskiewskich targów Off-Road Show Łada zaprezentowała koncept nowego modelu. To podwyższone kombi Vesta Cross

Rosja | Łada przegrała po czterech dekadach

Łada coraz śmielej myśli o odświeżeniu swojej oferty. Teraźniejsze samochody rosyjskiej marki kojarzą nam się z prostymi autami, których największą zaletą jest przystępna cena. Jednak Łada konsekwentnie zmierza do zmiany wizerunku. W nowych samochodach Rosjanie stawiają na nowoczesną stylistykę, a ich auta mają wyzbyć się kompleksów wobec innych producentów.

Pod okiem koncernu Renault Łada stworzyła już dwa ciekawe koncepty - sedana Vesta oraz crossover XRAY.  Właśnie zaprezentowano kolejny projekt - podwyższone kombi na bazie Vesty, Vesta Cross Concept. Auto powstało na płycie podłogowej Nissan B (z tej konstrukcji korzystają inne auta koncernu np. Juke, Clio czy Logan).

Przedstawiciele Łady zapytani o możliwość wprowadzenia Vesty Cross do produkcji, na razie unikają odpowiedzi. Zapewniają jednak, że istnieje taka szansa, ale na razie jest zbyt wcześnie na rozmowy o dokładnych datach i ewentualnej wersji produkcyjnej konceptu. Przypomnijmy, że sedan Vesta powinien pojawić się w Rosji już pod koniec tego roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Czym jeździ się w Rosji? 25 rosyjskich hitów w 2014

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Agora SA