Salon Frankfurt 2015 | Renault Talisman Kombi | Wersja rodzinna

Renault Talisman, czyli następca popularnej Laguny, będzie jedną z ciekawszych premier zbliżających się targów we Frankfurcie nad Menem. Okazuje się jednak, że zobaczymy tam nie tylko sedana, ale również kombi

Renault Talisman | Prezentacja modelu

Francuski producent postanowił przeprowadzić mocne uderzenie w segment D. Nowa nazwa modelu ma oznaczać nowy rozdział, ale do sukcesu potrzebny jest też wariant kombi, na który w tej klasie w Europie decyduje się 54% klientów. Talisman Kombi ma cechować się elegancką stylistyką (według nas w niemieckim stylu) w połączeniu z większą praktycznością.

Używane Renault Laguna - ogłoszenia

Talisman Kombi ma dokładnie takie same wymiary, co wariant czterodrzwiowy. Mierzy 4,86 m długości, 1,87 me szerokości i 1,46 m wysokości, a jego rozstaw osi wynosi 2,81 m. Pojemność bagażnika to 572 litry - dużo, ale sedan ma większy, 608-litrowy "kufer". Jednak w kombi do przestrzeni bagażowej jest łatwiej się dostać. Po złożeniu siedzeń pojemność bagażnika wzrasta do 1 700 litrów.

Zobacz wideo

Gama jednostek będzie się składać z tych samych silników, które przewidziano do napędu sedana. Do wyboru będą dwie wersje benzynowe (1.6 TCe o mocy 150 lub 200 KM) i trzy wysokoprężne (1.6 dCi o mocy 110, 130 i 160 KM. Najsłabsze silniki Diesla będą mogły współpracować z ręczną skrzynią biegów, pozostałe będą dostępne tylko z dwusprzęgłową, sześciostopniową przekładnią EDC.

Kombi również będzie można wyposażyć w system czterech kół skrętnych 4Control, poprawiający zwrotność samochodu na parkingu i zapewniający pewniejsze pokonywanie zakrętów. Do prędkości 60 km/h tylne koła skręcają się w kierunku przeciwnym do przednich, a powyżej tej prędkości w tym samym. Nie zabraknie też system Electronic Damper Control, czyli amortyzatorów o zmiennej sile tłumienia.

Wewnątrz znajdziemy takie udogodnienia, jak system multimedialny R-Link 2 z ekranem dotykowym o przekątnej 8,7 cala, który Talisman odziedziczy od nowej generacji modelu Espace. W wyższych wersjach wyposażenia na pokładzie znajdzie się także: wyświetlacz przezierny HUD, system nagłośnienia Bose, fotele z funkcją masażu, czy reflektory full-LED. Na szczycie gamy znajdzie się wersja Initiale Paris.

Renault Talisman Kombi trafi do sprzedaży w pierwszej połowie 2016 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Renault Talisman | Na szczęście

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.